Alfa Romeo Stelvio


Stelvio’ya güç vermek, 2.0L doğrudan enjeksiyonlu turboşarjlı 4 silindirlidir. Giulia’ya güç veren aynı motor, 280 beygir gücü ve olağanüstü 306 lb-ft tork üretiyor. Tüm bu tork, Stelvio’nun düşük RPM’lerde bile canlı hissetmesini sağlar. Tüm bu güce ve torka rağmen, Stelvio’nun nispeten küçük hacimli motoru, Stelvio’ya ön ve arka arasındaki ideal 50/50 dağılımına yakın bir ağırlık dağılımı sağlamaya yardımcı oluyor. Bu motordan gelen güç, 8 vitesli bir otomatik aracılığıyla dört tekerleğe de gönderiliyor. Yaklaşan Quadrifoglio modelinde ayrıca 505 beygir gücünde 2.9L çift turbo V6 olan Giulia’dan ödünç alınan bir motor da kullanılıyor. Hızlanma her iki motorda da iyidir, ancak 500 beygir gücündeki Quadrifoglio olağanüstü hızlıdır ve sadece bir SUV için değildir.

Stelvio, Quadrifoglio hariç dört temel donanıma sahiptir. Basitçe “Stelvio AWD” olarak adlandırılan taban döşemesi, deri koltuklar, yedek kamera, anahtarsız çalıştırma, pasif giriş ve ücretsiz uzaktan çalıştırma sistemi ile iyi bir şekilde donatılmıştır. Stelvio AWD’deki diğer standart öğeler arasında elektrikli, 6 yönlü sürücü ve yolcu koltukları, 6,5 inç dokunmatik ekranlı 8 hoparlörlü ses sistemi, çift arka USB bağlantı noktası, ön USB bağlantı noktası, Bluetooth bağlantısı, 7 inç tam ekran renkli gösterge paneli, evrensel bir garaj kapısı açacağı, yağmura duyarlı silecekler, bi-xenon farlar ve LED arka lambalar ve 18 inç alüminyum jantlar.

Stelvio Ti, Sport AWD’den daha güzel iç donanımlarla geliyor, ancak sadece birkaç yüz dolar daha pahalı. Ti, bilgi-eğlence sistemi için daha büyük 8,8 inç geniş ekran ile birlikte koyu gri meşe iç kaplamaya sahiptir. Isıtmalı ön koltuklar ve ısıtmalı direksiyon simidi dahildir.

Serinin zirvesi Ti Sport AWD, tüm dünyaların en iyisini, Sport’un dış siyah vurgularıyla daha hoş bilgi-eğlence sistemi ve ısıtmalı koltuklarla birleştirir. Ayrıca daha güzel 20 inç alüminyum jantlar alıyor.

Quadrifoglio kaplama, Stelvio’yu sportif bir eğlenceden SUV’u bir canavara dönüştürmek için dönüştürüyor. 505 beygir gücü, Stelvio Quadrifoglio’nun iddia edilen 177 mil / saat hıza ulaşmasına yardımcı oluyor. Her şey düz yol hızıyla ilgili değil, Quadrifoglio’nun devasa frenleri ve süper yapışkan lastikleri var; Stelvio Quadrifoglio’nun bir yarış pistine çıkması durumunda inanılmaz derecede hızlı tur süreleri elde etmek için yeterli.

Son olarak aracınız için zorunlu trafik sigortası ve kasko yaptırırken alanında uzman kişilerden oluşan ekibi ile size 7/24 yardımcı olabilecek www.bifiyatla.com görüşerek kendinize en uygun sigortayı seçebilirsiniz.

SigortaTeknoloji

aile arabasıalfa romeoAlfa Romeo Stelvioaraba incelemesiaraba markalarıaraba modelleriaraba nasıl seçiliraraç incelemearaç seçimiaraç sigorta sorgulamaaraç sigortasıDASKkaskokasko değerkasko değer listesikasko sorgulamapoliçe kapsamlarıromeostelvioTRAFİK SİGORTASItrafik sigortası sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir