ANKARA’DA ZİYARET EDEBİLECEĞİNİZ 5 YER


ANKARA’DA MUTLAKA ZİYARET ETMENİZ GEREKEN 5 YER

Ankara denince çoğu kişinin aklına gri ve sıkıcı bir şehir geldiğini biliyoruz. Eğer Ankara’ya yalnızca uzaktan baktıysanız ve başkalarından dinlediyseniz sizin de öyle düşünmeniz gayet normal. Ancak ülkemizin başkenti Ankara eğer doğru yerlere giderseniz sahip olduğu güzelliklerle sizi şaşırtabilir. Şimdi size bizim için Ankara’nın en güzel 5 yerinden bahsedeceğiz ve bu yazıdan sonra Ankara’ya dair fikirlerinizin değişeceğini umuyoruz.

  1. ANITKABİR

Şüphesiz ki Ankara denince hepimizin aklına ilk gelen yer Anıtkabir! Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarının yer aldığı Anıtkabir Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Sahip olduğu manevi değerin yanı sıra mimari yapısı ile de büyüleyici olan Anıtkabir, Ankara’ya geldiğinizde kesinlikle ilk ziyaret etmeniz gereken yer. Aslanlı Yoldan giriş yaparak ziyaretinize başlayabilir ve tören alanında Atatürk ve Türk Devrimi Kütüphanesi, Anıtkabir Atatürk Müzesi, Sanat Galerisi ile İsmet İnönü’nün mezar alanını görebilirsiniz. Asıl göz kamaştırıcı yapılar ise mozolenin içerisinde yer almaktadır.

  • EYMİR GÖLÜ

Ankara’da yeşillik ve doğal alan yok diyenlerin ne kadar yanıldığını kanıtlayacak bir yer Eymir Gölü! Her ne kadar şehir merkezinin biraz dışında yer alsa da hem kendi aracınızla hem de toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. ODTÜ yerleşkesi içerisinde yer alan bu göl doğal florasını ve bakir görünümünü büyük ölçüde korumaktadır. Gölün çevresinde yürüyüş yapabilir ya da bisiklet sürebilirsiniz!

  • ANADOLU MEDENİYETLERİ MÜZESİ

Eğer tarih ve kültüre meraklıysanız Ankara’ya geldiğinizde Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne mutlaka uğramalısınız. Müzede Anadolu’nun arkeolojik eserleri kronolojik bir sıra ile sergilenmektedir. Kendine has koleksiyonları ile bugün dünyada sayılı uygarlık müzelerinin arasında yer almaktadır.

  • ANKARA KALESİ

Kimin tarafından inşa edildiği halen bilinmese de Ankara Kalesi birçok farklı uygarlıktan izler barındırmaktadır. Şehrin manzarasını izlemek için en ideal yer olan Ankara kalesinde tarihi dokuyu hissedebilir, butik dükkanlardan hediyelik eşya alışverişinizi yapabilirsiniz.

  • SEĞMENLER PARKI

Ankara’da ziyaret etmeniz gereken yerleri tamamladınız ve gün sonunda günün yorgunluğunu atacak ve soğuk bir şeyler içecek bir yer arıyorsanız, günü Seğmenler Parkı’nda bitirmenizi öneririz. Park, huzur dolu atmosferinin yanı sıra zaman zaman kültürel aktivitelere de ev sahipliği yapmaktadır. Elinize içeceğinizi, atıştırmalığınızı alıp çimlerde uzanarak Ankara gezinizi keyifle sonlandırabilirsiniz.

Umarız ki bu yazımız Ankara gezinizi daha keyifli hale getirmeye yardımcı olmuştur.

Ankara’ya kendi aracınızla seyahat edecekseniz, aracınızın sigortasını yaptırmayı unutmayın. Detaylı bilgiyi sitemiz Bifiyatla’da bulabilirsiniz.

Ana KategoriSeyahatYaşam Tarzı

araç sigorta sorgulamaaraç sigortasıbereket sigortadask hesaplamadask poliçe sorgulamadask sorgulamakaskokasko değerkasko değer listesikasko sorgulamaözel sağlık sigortasısağlık sigortasısbm teklifsbm teklif alsigortasigorta şirketlerisigorta sorgulamasigorta teklifSovtajtamamlayıcı sağlık sigortasıTRAFİK SİGORTASItrafik sigortası sorgulamazorunlu trafik sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir