Bartın’da: Yüz Yüze Eğitim 1 Mart’ta Başlıyor


Fahrettin Koca yerinde tedbirlerle kademeli olarak normalleşeceğimizin haberini vermişti. Kademeli normalleşme için ilk adım Bartın’da atıldı. Buna göre Bartın 1 Mart’ ta bütün sınıflarda eğitim başlıyor. İl bazında Şubat tarihleri arasında vaka sayısı her 100 bin kişide 44,69 kişi ile 41’inci sırada yer alan Bartın’da normalleşmenin ilk adımları atıldı. Bartın Valisi Sinan Güner, Pandemi İl Koordinasyon Kurulu toplantısında kademeli normalleşme sürecine dair alınan yeni kararları açıkladı.

Tüm Sınıflarda Eğitim Başlıyor

Pandemi İl Koordinasyon Kurulunda alınan karada bunlar konuşuldu : “İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 9 Şubat 2021 tarihli toplantısında İlimiz genelindeki köy okullarının tüm kademeleri ile resmi ve özel tüm anaokullarında 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren tam gün olarak yüz yüze eğitime geçilmesi karar verilmiş bu çerçevede 1 Mart 2021 tarihinden itibaren ilimiz genelindeki tüm okullarımızdan Covid-19 hususunda Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından hazırlanan Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberleri ile belirlenen tüm tedbirlere riayet edilmesi kaydıyla; 1., 2., 3., 4., 8., ve 12. sınıfların haftada 5 gün eğitim-öğretim yapılacak şekilde açılmasına, diğer ara sınıfların yani 5., 6., 7., 9., 10., ve 11. Sınıfların da ayrı ayrı ikişerli gruplara ayrılarak 1. grupların Pazartesi-Salı günleri eğitim-öğretime devam etmesine, Çarşamba günü okullarımızda dezenfeksiyon işlemlerinin yapılmasına, 2. grupların ise Perşembe-Cuma günleri olacak şekilde haftada 2 gün eğitim-öğretime başlamalarına karar verildi”

Ayrıca tüm tedbirlere uyarak okul kantinlerinin açılmasında hem fikir olundu. Masa ve sandalyeler kaldırılacak, yoğunluk olmadan kısa süreli temel ihtiyaçlar karşılanabilecek. Bu süreçte okullara zorunlu olmadıkça ziyaretçi kabul edilmeyecek, zorunlu durumlarda ise ziyaretçinin kaydı tutularak tedbirler doğrultusunda kabulü sağlanacak.

Biz de çocuğunuz okula başlamadan önce kendisine özel hastanelerde sıra beklemeden tedavi olabileceği tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanızı öneriyoruz.

Ana KategoriYaşam Tarzı

bartıncovid19DASKdeprem sigortasıkademeli normalleşmekaskokorona virüsnormalleşmeokullar ne zaman açılıyorokullarla ilgili haberlertamamlayıcı sağlık sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir