Bohem Tarzda Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?


Gezginler, aktörler, sanatçılar ve yazarlar gibi özgür ruhlu insanlardan ilham alan bohem tarz son zamanlarda hepimizin gözdesi olmayı başardı. Bohem tarz kıyafetlerle başlayıp, evlerimize yansıdı. Gösterişten ve şaşadan uzak duranlar için trend haline gelmeyi başardı. Sizler için bu yazımızda A’dan Z’ye bohem tarzı anlattık. Keyifli okumalar dileriz. 

Bohem kelimesi, Fransızca “çingene” anlamına gelen “La Boheme” kelimesinden gelir. Bohem stil ilk önce, geçmişte yoğun çingene nüfusu barındıran bir bölge olan Bohemya’daki insanlar tarafından başlatılmıştır. Bohem yaşam tarzı, 19. yüzyıl sanatçılarının, çingenelerin göçebe yaşamlarından ilham alarak benimsediği; tasasız, telaşsız ve rahat bir yaşam tarzını ifade etmektedir. “Bohem nedir“ sorusunun günümüzdeki karşılığı için “yarınını düşünmeden günü gününe tasasız, özgür ve derbeder yaşayan kimse” diyebiliriz.

Bohem dekorasyon tarzı, yaşam alanlarını dekore etmenin kurallara uymayan, kişisel ve egzotik bir yoludur. Tek kural, hiçbir kuralın olmadığıdır!

Duvarlarınızla Başlayın

Toprak renkleri bohem tarzın en ayırıcı vurgusudur. Duvarlarınızı toprak tonlarına boyamak ev içinde geçirdiğiniz zamanı rahatlatıcı ve huzurlu bir hale getirebilir. 

Canlı Renkleri Karıştırın

Bohem tarzda canlı ve vurucu renklerin yeri büyüktür. Canlı bir mavi ile kırmızının uyumuna inanamayacaksınız. Renkler konusunda net bir kural bulunmamakla birlikte metalik renkler, mücevher tonları ve sıcak toprak renkleri bohem stilde yaygın olarak tercih edilir.  Sıcak renkleri bir arada kullanmanız bizim size naçizane önerimiz olacaktır.  Evdeki enerjinin değiştiğini hissedeceksiniz. 

Bohem Ev Aksesuarları

Bohem tarzda ev dizayn etmek için birbirine uyumlu objeler almanız gerekmez. Aksine birbirinden ilgisiz, her birinin ayrı bir değeri, hikayesi olan şeylerle evinizi donatmalısınız. Ev dekorasyonu yaparken, aile yadigarı veya el yapımı eşyalar ya da seyahatlerden topladığınız objeler gibi anlamlı ve hikayesi olan aksesuarlar kullanabilirsiniz. Yerel yerlerde yapılmış objeler ve heykellerle salonunuzu süsleyebilirsiniz. 

Maksimalist Olun

Bohem dekorasyon tarzı için minimalizmin tam zıttı desek yeridir. Minimalist ve modern dekorasyon stilinde gereksiz hiçbir eşyaya yer verilmezken, bohem stilde istediğiniz kadar eşyayı sergilemekte özgürsünüz!  

Bitkilerle Süsleyin

Bohem stili bitkileri çok sever çünkü doğadan ilham alır. Farklı saksılarda, farklı yapraklara sahip minik ve kocaman çiçeklerle evinizi donatın. 

Metaller ve Aynalar Ekleyin

Evinizde zıtlıklar yaratmak için ve alanı genişletmek için metal çerçeveli aynalarla duvarınıza dev bir alan ayırabilirsiniz. Buraya sevdiğiniz resimleri ve çerçeveleri asabilirsiniz. 

Evinizi çok sevdiğinizi biliyoruz. Peki evinizi ve tüm eşyalarınızı güvence altına almaya ne dersiniz? Bifiyatla size en uygun teklifi vermek için burada! www.bifiyatla.com’u ziyaret ederek hızlı teklif alabilir ya da 0850 305 59 66 numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz!

SigortaYaşam Tarzı

bohembohem tarzda dekorasyondekorasyonev dekorasyonuiş yeri sigortasıkaskokonutkonut sigortasıözel sağlık sigortasısigortatamamlayıcı sağlık sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir