Doğa dostu araçlardan en popüleri Toyota Corolla Hybrid


Herkes doğanın bu kadar karbon ayak izinden bir o kadar şikayetçi iken hem teknoloji gelişimi hem de dünyamızın geleceği için çalışmalar içine giren Toyota bu konuda oldukça iyi işler başarmıştır. Bununla birlikte Toyota’nın sadece otomobil değil aynı zamanda sürekli gelişmekte olan teknoloji dünyasına da ayak uydurduğunu çok net bir şekilde gözler önüne seriyor.

Peki sizce bu doğa dostu aracın özellikleri neler hadi birlikte bakalım.

Multimedya ekranı, Head Up Display, Kablosuz Şarj Ünitesi, Adaptif hız sabitleyici, Akıllı şerit takip sistemi, Otomatik uzun farlar gibi bir çok özellik yolculuk esnasında sürücüyü en zorlayan etkenlerin hepsi bu sistemler ve pratik kullanımıyla sürücü rahatlatılmıştır.

Nasıl bir rahatlamak bu ? Toyota Touch 2 versiyonlu TFT multimedya ekranı sunuyor. Android Auto ve Apple CarPlay desteği sayesinde akıllı telefonlarda Haritalar gibi belirli uygulamaları araba ile kolayca eşleştirme şansı bulunuyor. 

Kablosuz Şarj Ünitesi Hibrit modelin donanım paketlerinde standart olarak sunulan bu ünite, telefonunuzu kablosuz bir şekilde şarj etmenize olanak sağlıyor.

İnsanların sürüş esnasında anlık olarak önündeki aracın hızını tahmin edemeyip mesafeyi koruyamadığını gören Toyota sürüş hızınız ne olursa olsun öndeki araç ile aranızdaki mesafeyi önceden belirlediğiniz oranlara göre koruyabiliyor ve mesafe azaldığı takdirde araç otomatik olarak hızını azaltıyor. Mesafe tekrar açıldığında sürücünün hiç bir şey yapmasına gerek kalmadan araç belirlenmiş mesafeye ulaşana kadar hızlanmaya devam ediyor.  

Bununla beraber Otomatik uzun fark sistemi, hatsız edici etkenin farkına vararak hem sürücü hem de karşıdan gelen diğer araçlar için Corolla modelde otomatik yanan far sistemi kullanmış. Sokak lambalarının parlaklığına ve önde ilerleyen araçların farlarına göre kendi parlaklığını ayarlayabilen otomatik farlar, karşıdan bir sürücü geldiği zamanda ise otomatik olarak uzundan kısa fara geçiş yapabiliyor.

Acaba bu kadar kolaylık ve iç dekorasyona önem verilen araçta performans ve yakıta önem verilmemiştir diyebilirsiniz fakat yanılıyorsunuz. 4 silindir benzinli motora sahip manyetik tip elektrik motoru ile 98 beygir olan Corolla’nın maksimum 180 km hıza ulaşmaktadır. Ortalama yakıt tüketimi 3,5 – 3,8 lt ile şaşırmakta sizde haklı olabilirsiniz. 

Sizlerde böyle bir araca sahip olduğunuzda unutmamanız gereken önemli bir husus ise son olarak aracınız için zorunlu trafik sigortası ve kasko yaptırırken alanında uzman kişilerden oluşan ekibi ile size 7/24 yardımcı olabilecek http://www.bifiyatla.com/ görüşerek kendinize en uygun sigortayı seçebilirsiniz.

SeyahatSigortaTeknoloji

arabaaraba incelemesiaraba markalarıaraba modelleriaraba nasıl seçiliraraçaraç incelemearaç sigorta sorgulamaaraç sigortasıarazi arabasıcarCorolla Hybridhybrid carkasko değerkasko değer listesikasko fiyat alkasko ne kadarkasko sorgulamakasko ücretmini kaskooto sigortaotomobil sigortasıpert kaskoToyota CorollaToyota Corolla HybridToyota Hybrid

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir