En İyi Aile Arabası Modelleri ve Tavsiyeler


Aileler için en uygun araba modellerini sizin için derledik!

Ailemizle geçirdiğimiz her an çok özeldir. Seyahat etmek de aynı şekilde geçirdiğimiz özel anlardan biridir… Güniçindeki koşuşturmalardan uzun yolculuklara yolda geçirilen saatlerde aracınız hem konforunuz hem de güvenliğiniz açısından büyük önem taşıyor. Hal böyle olunca da kendiniz ve aileniz için en iyi arabayı seçmek de tabii ki zor oluyor. Model yelpazesi, geniş fiyat skalası, kafa karıştırıcı gibi görünse de güvenliğiniz için çok önemli olan bazı teknik özelliklerin bir hayli bir payı var. Dolayısıyla araba alırken ince eleyip sık dokumak, fiyat-performans arasında bir denge kurup en doğru adımı atmak gerekiyor.

Bir çok aile arabası modeli arasından seçim yapmak biraz kafa karıştırıcı ve yorucu olabilir. Ama markalar ailelerin ihtiyaçlarına yanıt vermek adına adeta birbiriyle yarışıyor ve piyasaya çok sayıda aile otomobili sunuluyor. Farklı ihtiyaçlar ve kriterler göz önünde bulundurulduğunda en sık tercih edilen modelleri şu şekilde sıralamak mümkün: 


– Skoda Octavia (Hatchback),

 – Volkswagen Golf (Hatchback),- Hyundai i30 (Hatchback), 

– Honda Civic (Hatchback),

 – Renault Magane (Hatchback),

 – Peugeot 308 (Hatchback), 

– Mazda3 (Hatchback), 

– Ford Focus (Hatchback), 

– Kia Cee’d (Hatchback), 

– SEAT Leon (Hatchback). 

Kalabalık ailelerin tercihiyse genelde yedi kişilik aile arabalarından yana oluyor. “Multi-Purpose Vehicle” (MVP) adıyla da anılan bu araçlar, alıcılarına hem ferah bir ortam hem de kalabalık bir şekilde seyahat etme imkanı sunuyor. Son zamanlarda bu araçlar yalnızca kalabalık aileler tarafından değil, konforuna düşkün daha küçük aileler tarafından da sıkça tercih edilmeye başlandı. İstekler arttıkça da piyasadaki alternatifler çoğaldı. İşte sık tercih edilen yedi kişilik arabalardan bazıları:

-Toyota Verso, 

– Kia Sorento, 

– Dacia Lodgy,

– Citroen Grand C4 Picasso, 

– Renault Grand Scenic,

– Fiat 500L Living,

– Volkswagen Tiguan,

– Audi Q7,

– Volvo XC90,

– Mercedes GLS.

Son olarak aracınız için zorunlu trafik sigortası ve kasko yaptırırken alanında uzman kişilerden oluşan ekibi ile size 7/24 yardımcı olabilecek www.bifiyatla.com görüşerek kendinize en uygun sigortayı seçebilirsiniz.


Sigorta

aile arabasıaile arabası modelleriarabaaraba incelemesiaraba markalarıaraba modelleriaraba nasıl seçiliraraç sigorta sorgulamaaraç sigortasıarazi arabasıDASKdeprem sigortasıhamile sigortasıhatchbackhondakaskokia ceedmazda 3otomobil sigortasırenault meganeseatTamamlayıcı hekim sigortasıtamamlayıcı sağlık sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir