ETHEREUM NEDİR?


Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz Ethereum nedir? Ethereum, ilk baktığınızda her hangi bir “altcoin” gibi gözükse de aslında altcoinlere göre daha farklı ve daha fazla içeren bir dijital para birimidir. Ethereum akıllı ve modern sözleşme işlevselliğine sahip, blok tabanlı, halka açık, açık kaynak kodlu, dağıtılmış bilgi işlem platformudur. Ethereum, uluslararası bir ortak düğüm ağı kullanarak komut dosyalarını çalıştırabilen merkezi olmayan bir Turing tam sanal makinesi yani başka bir isimle Ethereum Sanal Makinesi ile işlem görmektedir.

Ethereum, hesaplar arasında aktarılan ve gerçekleştirilen hesaplamalar için katılımcı düğümleri telafi etmek için kullanılabilen “eter” isimli bir şifreleme simgesi de sağlar. Gas adında dahili bir işlem fiyatlandırma mekanizması ise, spam’ı azaltmak ve kaynaklarını ağ üzerinde tahsis etmek adına kullanılır.

Ethereum’un kurucuları Vitalik Buterin, Charles Hoskinson, Anthony Diıorio, Gavin Wood’dur. Bitcoin mantığından yola çıkarak oluşturulmuştur. Kendisine ait özel bir yazım dili vardır. bu işletim sistemi kullanılarak “merkezi olmayan” yazılım protokolleri geliştirilmesine olanak sağlanır. Böylelikle aynı ana işletim sistemi içerisinde ve tek bir blok zincir üzerinden kabul edilmiş kontratlar kullanarak binlerce Altcoin yaratmak mümkün olmaktadır.

Son zamanlarda buna ek olarak www.rarible.com üzerinden sanatçılar sanat eserlerini ethereum karşılığında satışa çıkarmaya başladı. Son trendin akıl almaz alışveriş çılgınlığı sanat severleri ve sanatçıları son derece heyecanlandırmış durumda.

Gelecek git gide değişmekte. Hız çağına ayak uydurup, devlet hastanelerinde sıra beklemek istemiyorsanız, tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel hastahanelerde sıra beklemeden tedavi olabilirsiniz. Bifiyatla’nın uzman ekibi sorularınızı 7/24 yanıtlamak için buradalar.

Ana KategoriDünyaTeknoloji

bitcoinborsaDASKdask hesaplamaethereumkaskokasko ücretkripto paraözel sağlık sigortasıpiyasarirablesağlık sigortasısanal parasigortasigorta burun estetiğisigorta şirketleriTamamlayıcı hekim sigortasıtamamlayıcı sağlık sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir