Ev Eşya Sigortası


Ev eşya sigortası esasen mesken olarak kullanılan yapılar ve içindeki ev eşyaları için hazırlanmış ürünlerdir. Bunun yanında ticari faaliyet yürüten işletmeler için, iş yeri poliçeleri yapmak durumundayız. Konutlar bizim yaşam alanlarımız farkında olsak da olmasak da birtakım risklerin tehdidi altında konut poliçesi alarak evimizi içindeki eşyalarımızı kendimizi ve sorumluluklarımızı teminat altına alabiliriz. Ev eşya sigortası birçok teminatı içinde bulunduran oldukça geniş kapsamlı ürünler. Klasik sigorta teminatları var tabii olaylar dediğimiz deprem, sel, su baskını, fırtına ve bunun yanında yangın, dahili su, hırsızlık, taşıt çarpması gibi birtakım teminatlar var. Mülkün içinde bulunan elektronik cihazlar ve elektrikli aletler kombi, klima ve hidrofor gibi cihazların ve tesisatların arıza sigortaları poliçe kapsamında yer alıyor. Mülklerin dış cephe camları, içinde bulunan kapılar camları masalar sehpa camları aynalar ve vitrin camları da cam kırılması teminatıyla teminat altına alınabiliyor.  Sigortalılarımızı da teminat altına alabiliyoruz aslında fadi kaza teminatı var kamu poliçelerinin içinde. Sigortalılarımızın üçüncü şahıslara karşı oluşabilecek sorumluluklarına yönelik tazminat talepleriyle ilgili teminatlarda var kamu poliçelerinin içinde. Gasp, kapkaç sonucu meydana gelebilecek maddi hasarlarda yine bu poliçenin kapsamı içerisinde. Eşya teminatı olması gerekiyor poliçelerimizin içinde nakit para hırsızlığı içinde nakit para teminatının mutlaka yer alması gerekiyor poliçelerde. Saat eseri ve antika değeri olan eşyalar için nakit ve ziynet eşyası için iki şekilde teminat veriyoruz. Ve eşya bedelinin belli bir oranı nispetinde teminat sağlanıyor. Bu limit yeterli gelmezse sigortalılarımıza o zamanda bu eşyalar için liste almak suretiyle teminat verebiliyoruz. Konut poliçesinin içinde eğer bina teminatı alınmışsa bir yangın neticesinde meydana gelen zararlarda teminat kapsamındadır. Bunun yanında eğer konutun içinde bulunduğu apartman tamamen yanarsa o apartmanın ortak yaşam alanları dediğimiz kısmında yine sigortalımızın yaşam alanlarındaki hissesi yine teminata dahil edilebilir. Yine sitelerin ve apartmanların ortak yaşam alanlarına yönelik ayrı bir poliçemizde var. Site ve apartman yönetimi ortak alan poliçesi.

Burada bu ortak yaşam alanlarının yangın, hırsızlık, deprem, dahili su, dolu gibi risklerinin yanında apartman yöneticilerinin site yönetimlerinin sorumlulukları ve apartmanların ortak alanlarında yer alan hidroforlar asansörler diğer makine ve teçhizatın arıza sigortaları teminatları yine bu poliçe kapsamına alınabiliyor. Asistans hizmetler sigortalılarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve onların hayatına kolaylıklar sağlayabilmek için aslında konut poliçeleriyle vermiş olduğumuz hizmetler biz Anadolu sigorta olarak asistans hizmeti paket halinde sunuyoruz sigortalılarımıza. Anadolu hizmet konut teminatı ile çilingir hizmeti, su ve elektrik tesisatında meydana gelebilecek olan ihtiyaç olabilecek olan acil hizmetler ve bir hasar anında sigortalı yerin oturulamaz hale gelmesi nedeniyle ihtiyaç duyulabilecek güvenlik hizmetleri ve yine sigortalılarımızın otel konaklama masrafları da bu teminat kapsamında hizmet olarak sunuluyor. Acil sağlık yardım hizmetimiz var. Acil sağlık yardım hizmeti 7/24 sigortalılarımızın ve sigortalılarımızla birlikte yaşayan aile bireylerin acil sağlıkla ilgili her türlü ihtiyacını karşılamak üzere tesis edilmiş sadece sigortalılarımız ve aile bireyleri değil konutun içerisinde bulunan misafirlerde yine konut içerisinde bulundukları süre zarfında bu teminattan faydalanabilirler. Kombi klima bakımı, petek temizliği ve halı yıkama hizmetimiz var ve bunun içinde son olarak Anadolu konut mini onarım teminatımız var. Bu teminatla biz sert, zemin, parke, mobilya gibi eşyalarda meydana gelebilecek çizikler ve berelenmeleri tamir ediyoruz. Halı döşeme gibi koltuk döşemesi gibi yerlerde meydana gelebilecek olan sigara yanıkları, lekeler gibi defarmasyonlarıda gideriyoruz. Yangın mali ve mesuliyeti adı altında vermiş olduğumuz hizmetle sigortalılarımızın komşularına eğer ev sahibi iseler ve mülklerini kiraya vermişlerse kiracılarına veya kiracılarsa eğer mal sahiplerine karşı olan sorumluluklarını teminat altında alır. Bunlar tabi bütün sorumluluk olarak algılamamak gerekir. Yangın neticesinde meydana gelebilecek olan komşularda veya binada meydana gelebilecek olan zararları karşılar. Onun dışında dahili su dediğimiz bir teminatımız var. Bununla ilgili yine komşularda meydana gelebilecek olan zararları karşılar. Zorunlu deprem sigortası adından da anlaşılacağı üzere deprem ve deprem sonucu oluşabilecek yangın ve yer kayması risklerine karşı teminat sağlayabilen bir ürün. Sadece binalara yapılıyor ve belli bir limite kadar tazminat ödeyen bir ürün. Konut sigortası zorunlu deprem sigortasını nasıl tamamlıyor dersek öncelikle deprem teminatı açısından konut içerisinde bulunan eşyalar sadece konut poliçesiyle teminat altına alınabilir. Bir hasar meydana geldiğinde zorunlu deprem sigortasının ödediği limitin üzerinde ki bir tutar söz konusuysa yine bunu konut sigortasından karşılıyoruz. Bifiyatla Sigorta olarak tüm sorularınızı yanıtlamak için buradayız.

Sigorta

bifiyatla konutDASKdask hesaplamadask poliçe sorgulamaeşya sigortasıev eşya sigortasıev sigortasıkaskoklasik sigortakonut sigortasıkonut sigortası yaptırmaközel sağlık sigortasısigortasigorta şirketleritamamlayıcı sağlık sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir