Hamilelik Sigortası


Hamilelik Sigortası Kaç Yıllık Oluyor?

1 yıllık oluyor. Muayene hakkınız doğumdan sonra sona eriyor ama diyetisyen psikiyatri gibi hizmetlerinizi doğumdan sonrada kullanabilirsiniz. Sezaryen doğumlarda yatışınız ve 1 gece normal doğumlarda yatışınız ödeniyor. 8 muayenenin içinde tahlillerinizde ödeniyor. Tüm tahlilleriniz karşılanıyor. Yanınıza 1 kişi refakatçi alıp giderlerini poliçeniz ödüyor.

Yaptıranlara Sorduk

Pandemiden dolayı özel hastane tercihim vardı salgından dolayı ama maliyetleri çok yüksekti. Maliyetler karşısında test sonuçları falan beni çok aştığı için özel sigorta yaptırma gereği duydum. 3/1ni karşıladığı için tercih ettim. Hamilelik sigortasının çeşitleri var; Hamilelikten önce yapılanlar ve hamilelikten sonra yapılanlar ben özelikle sonra yapılandan bahsetmek istiyorum çünkü bu sonra yapılan pek bilinmiyor. Hamile kaldıktan sonrada doğum ve hamilelik sigortası yapabiliyoruz. Ve hamile olan bayanlarımızın gebelik rutin kontrollerini, tetkik, tahlil, tarama testlerini, ultrason, nst bağlama, doğum masraflarını hepsini bu poliçe karşılıyor ve özel hastanelerdeki masraflarını nerdeyse 3/1 e indiriyor. Özelikle bu pandemi döneminde özel hastanelere ilgi arttı. Herkes tabi ki bebeğini daha sağlıklı bir ortamda dünyaya getirmek istiyor.  Fakat talep arttığı için haliyle özel hastanelerdeki doğum fiyatları da arttı. Epey yüksek maliyetlerle karşılaşıyor insanlar. Böyle olunca bir arayışa girdiler. Ve bilinenin aksine genelde bilinen şey hamilelikten önce bu sigortanın yapılması gerektiği ama öyle değil hamilelikten sonrada yapılan sigortalar var. Ve bunlarda hamilelik masraflarını karşılıyor. İnsanların bütçesine yardımcı oluyor. Bu pandemi döneminden öncede bu poliçemiz vardı. Çok dikkat çekmiyordu ya da fiyatlar bu kadar yüksek değildi o zaman özel hastanelerdeki. Şuanda fiyatlar çok yükseldiği için, insanlar arayışa girdiği için bu ürün çok dikkat çekti. Nerdeyse 7-8 yıldır bu ürün var aslında şuanda tamamiyle fiyat politikasından dolayı çok önem arz etti. %300 e yakın talep artışı var o kadar çok çünkü gerçekten doğum maliyetleri çok arttı. Ve şuanda bunu süreci yaşayan ailelerimiz bilir. Gittiklerinde çok ciddi rakamlarla karşılaşıyorlar. Bu yüzdende uzun zamandır var olan bu poliçe şuanda dikkat çekti ve önem arz etti. Bifiyatla Sigorta size hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

Sigorta

anne bebek sigortasıDASKdoğum sigortasıdoğum teminatlı sigortahamile sigortasıhamilelik sigortasıişyeri daskişyeri sigortasıkaskoözel sağlık sigortasısigortatamamlayıcı sağlık sigortasıyeni doğum sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir