Kabine Toplantısı Ne Zaman?


Hepimizin uzun süredir beklediği yasaklarla ilgili açıklamalar yapılacak. Kabine toplantısı ne zaman, kabine açıklamaları neler olacak diye merak edenler için açıklamalar bu yazımızda.

Covid-19 salgınında hepimiz çok bunalmış durumdayız. Esnaf bu durumdan en çok etkilenen kesim oldu. Bu akşam kademeli normalleşmeyle ilgili beklenen açıklamalar yapılacak. Yerinde karar döneminde yerel yönetimler, hıfzıssıhha kurullarının ‘vaka sayısı’ değerlendirmesine göre karar verecek. ademeli normalleşme ve kısıtlamalar bu akşam toplanacak kabine toplantısında görüşülecek.

100 binde 10’un altındaki iller ‘düşük riskli’, 11-35 arası ‘orta riskli’, 36-100 arası ‘yüksek riskli’, 100’ün üstündeki iller ise ‘çok yüksek riskli’ sayılacak.

Bu iller haritada mavi, sarı, turuncu ve kırmızı olarak belirtilecek. Süreç ve rakamlarla ilgili detaylı açıklama bu akşam Kabine Toplantısından sonra netleşecek. Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak. Hastanelerdeki doluluk oranları, aşı yapılan kişi sayısı da kademeli normalleşmenin koşullarından biri olarak sayılacak.

DünyaSağlık

1 mart açıklamasıcovid19DASKesnaf ile ilgili açıklamakabine kurulukabine toplantısıkademeli normalleşmekaskokurul toplantısımekanlar açıldı mımekanlar ne zaman açılacaközel sağlık sigortasısağlık bakanı açıklamasigortasigorta tekliftamamlayıcı sağlık sigortasıyasaklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir