KAMP SEZONU AÇILDI !


Bu yazıya başlarken ilk belirtmek istediğimiz şey kampa giderken yanınıza mümkün olan en az miktarda eşya almanız gerektiğidir. Kampın en temel amacı doğaya yakınlaşmak ve şehrin karmaşasından, koşturmasından uzaklaşmak için bir fırsat yaratmaktır. Bu sebeple evinizdeki eşyaları kampa taşımanın hiçbir anlamı olmadığı açıktır. Peki bu kamp tatilini hem keyifli kılmak, hem doğayla yakınlaşmak hem de gereksiz eşyaları yanımızda taşımamak için kampa giderken yanımızda neler götürmeliyiz?

Kamp yapmak için gerekli malzemelerin en başında elbette barınma ihtiyacımızı karşılayacak bir şey geliyor. Bunun için en yaygın iki seçeneğin ise çadır ve karavan olduğunu söyleyebiliriz. Eğer uzun süreli bir kamp tatili planlamıyorsanız kişi sayınıza göre satın alacağınız bir çadır işinizi görecektir. Ancak eğer uzun bir yaz tatilini kamp yaparak geçirmeyi planlıyorsanız bir karavan kiralamanızı öneririz.

Gece uyuyabileceğiniz yeri ayarladınız, şimdi sırada kamp için en önemli ihtiyaç olan beslenme geliyor. Doğada kendi yemeğinizi kendiniz pişirmek zorunda olduğunuz için yanınıza kamplar için özel tasarlanmış küçük kamp tüplerinden alabilirsiniz. Yemek önerisi olarak, konserve gıda, hızlı pişebilen sebzeleri tavsiye edebiliriz. Yanınıza bol bol meyve almak da hem kamp boyunca enerjik kalmanıza ve bazı öğünleri daha az uğraşla geçirmenize yardımcı olacaktır. Su ihtiyacınızı karşılamak için büyük boy termoslarınızı doldurmayı unutmayın. Uzun süreli kamp yapmayı düşünüyorsanız, mutlaka kamp alanı olarak belirlenmiş ve içerisinde su temin edebileceğiniz tesisleri tercih edin.

Aslında temel ihtiyaçlarınızı karşıladıktan sonra kampa giderken yanınıza almanız gereken şeyler tamamen sizin kişisel zevk ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Biz yine de sizlere fikir vermek adına aşağıya bir liste bırakıyoruz.

 • Mat ve uyku tulumu
 • Kamp bıçağı ya da çakı
 • Yemek için kap kacak seti (ağırlık yapmayacak malzemeleri tercih etmeniz iyi olacaktır)
 • Kafa feneri ya da pil
 • Kamp ocağı
 • Polar ya da mont (mevsime göre)
 • Katlanan sandalye
 • Katlanan masa
 • Çöp torbası (kamp sonrası çöplerinizi kesinlikle kamp alanından bırakmamalısınız)
 • Düdük
 • İp
 • Telefon şarjı ve power bank
 • Diş fırçası ve diş macunu

Listeyi istediğiniz gibi genişletebilirsiniz, ancak bu listede yer alan malzemelerin en temel ve kamp hayatınızı kolaylaştıran şeyler olduğunu unutmayın.

Kamp yaptığımız süre boyunca ve kamp yerinden ayrılırken doğayı korumak en temel önceliğimiz olmalıdır. Kamp süresince geceleri üşütüp soğuk algınlığına yakalanma ihtimalini de düşünüp kampa gitmek bir sağlık sigortanız olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz. Bifiyatla üzerinden sağlık sigortaları ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ana KategoriSeyahatYaşam Tarzı

alerjik rinitanemi nedirankilozan spondilitanksiyete bozukluğuanksiyete bozukluğu nedirapandisit belirtileriaraç sigorta sorgulamaaraç sigortasıastım belirtileriatopik dermatitbağırsak kanseri belirtileriBasurbasur belirtileribasur nedirbasur tedavisibehçet hastalığıbel soğukluğu nedirbelirtileribereket sigortabipolar nedirböbrek ağrısıböbrek taşıböbrek yetmezliği belirtileriboğaz ağrısıcilt kanseriÇölyakçölyak hastalığıçölyak hastalığı nedirCüzzamdask hesaplamadask poliçe sorgulamadask sorgulamadisleksi nedirdiyabet nedirel ayak hastalığıEndometriozisepilepsiepilepsi nedirfmf hastalığıFrengigece yanığıgırtlak kanserigırtlak kanseri belirtileriGuatrguatr belirtileriguatr nedirgut hastalığıHaşimatoHemofilihiv belirtileriiltihaplı romatizmainfluenza nedirinsülin direnciİshalKabakulakkalp yetmezliğikansızlık belirtilerikaskokasko değerkasko değer listesikasko sorgulamakelebek hastalığıkolon kanseri belirtilerikronik hastalıklarkronik hastalıklar nelerdirkurdeşen nedirlyme hastalığıMenenjitmenenjit nedirmide kanserimide kanseri belirtilerimiyom nedirms hastalığıms hastalığı nedirnöroloji nedirOsteoporozözel sağlık sigortasıpandemi nedirpanik atak nedirpankreas kanseriPeriodontolojirahim ağzı kanserirahim kanserirahim kanseri belirtileriReflüreflü belirtilerireflü nedirrenk körlüğüsafra kesesisafra kesesi taşısağlık sigortasısara hastalığısbm teklifsbm teklif alseboreik dermatitsedef hastalığışeker hastalığışeker hastalığı belirtileriserebral palsiserebral palsi nedirsigortasigorta şirketlerisigorta sorgulamasigorta teklifSirozsiroz nedirşizofren nedirsıtma nedirsolunum sistemiSovtajtamamlayıcı sağlık sigortasıTRAFİK SİGORTASItrafik sigortası sorgulamaTüberkülozüroloji nedirVarikoselVarisverem nedirvertigo belirtilerivertigo nedirzatürrezatürre belirtilerizatürre nedirzona nedirzorunlu trafik sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir