Karda Kaymadan Yürümek İçin Alınabilecek Önlemler


Karda yürümek kabus gibidir. Tam havalar güzelleşti derken ülkemiz bembeyaz bir buluta dönüştü. Uzmanlar kar ve dondurucu havalarda yollarda ve kaldırımlarda meydana gelen buzlanmaların ciddi sakatlıklara neden olabileceğini belirtiyorlar. Kaymaz denilen tüm ayakkabılar maalesef ki bizi hüsrana uğratıyor. Biz de karda kaymadan yürümek için alınabilecek bazı önlemleri sizin için listeledik. Keyifli okumalar.

Eller Cepte Ya Da Telefonda Olmamalı

Ortopedi doktorları ellerimiz cebimizde yürümemizin dengemizi bozacağını bu sebeple kayıp düşeceğimizi belirtiyorlar. Telefonla uğraşarak yürümekse dikkatimizi dağıtarak buzda kaymamıza sebep olabilir.

Yokuş ve Merdivenlerden Uzak Durun

Denge problemlerini en çok yaşayacağımız yerler yokuşlar. Bu sebeple alternatif yolları tercih edebilirsiniz. Merdivenlerin kaldırımlara göre daha da buz tuttuğu aşikar bu sebeple merdiven kullanımında olabildiğince uzak durmaya çalışılmalı.

Ağır Eşya Taşırken Dikkatli Olun

Yürürken poşet ya da çantalarınızı iki elinizle taşımayın. Bir eliniz mutlaka boşta kalsın. Çocuğunuzu kucağınızda taşımayın düşme anında çocuğunuzun ağır yaralanması söz konusu olabilir.

Ayakkabılarınızı Kara Hazırlayın

Ayakkabılarınızı kara uygun aldığınızdan emin olun. Eğer uygun değilse karda kaymamak adına altına küçük çiviler takabilir ya da hazır satılan bot lastiklerinden satın alabilirsiniz.

Saç Spreyi Taşıyın

Saç spreyi içerisindeki yapışkan sayesinde kara tutunur ve kaymanızı önler. Gün içerisinde bir kaç kez ayakkabı tabanınıza uygulayacağınız saç spreyi kaymamanızı sağlayabilir.

Bu listelediklerimiz kendi alabileceğiniz önlemler. Bunun dışında tüm önlemleri alıp yine de düşme riskinizi göz önünde bulundurup tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırırsanız özel hastanelerde sıra beklemeden tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlık

cam kırılmasını sigorta öder miDASKdüşmeden yürümekişyeri sigortasıkarkarda kaymadan nasıl yürünurkarda nasıl yürünürkaskokaymadan yürümekkışın düşmemek içinpoliçe kapsamlarısigorta düşmeyi karşılar mıtamamlayıcı sağlık sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir