Kısa Bir İzmir


İzmir’de Neler Yapılabilir?

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi, hepimizi evlere kapattı. Ama bu süreç elbet bitecek ve bizler de güzel ülkemizin güzel şehirlerini gezmeye devam edeceğiz. Bu yazımızda sizlere karantina sonrasında İzmir’de neler yapabileceğinizi anlatmak istedik.

Türkiye’nin en güzel kentlerinden birisi olan İzmir, turistik yerleriyle ilgi topluyor. Hem yaz turizmi hem de kültür turizmi açısından çok zengin bir bölge olan kentte aynı zamanda huzur bulmanız da mümkün. Sadece Çeşme Ildırı’ya gidip deniz kenarında mehtabı izleyerek bile harika vakit geçirebilirsiniz!

İzmir’de Nerelere Gidelim?

İzmir’in tatil beldelerini bir kenara bırakırsak, merkezde de aslında yapabileceğimiz çok şey olduğunu görürüz. Gelin bunlara birlikte bakalım.

Alsancak: İzmir’in en güzel ve en canlı olan bölgelerinden birisi de Alsancak. Alsancak’ta dilerseniz alışveriş yapabilir, dilerseniz de arkadaşlarınızla günün yorgunluğunu demli bir çay içerek üzerinizden atabilirsiniz. Peki Alsancak çimleri hiç duydunuz mu? Her akşam İzmirliler bu çimlerde buluşur ve denize nazır harika vakit geçirirler. Üstelik bedava! 

Asansör: İzmir’i tepeden izlemek ister misiniz? O halde Asansör tam size göre. Kentlilerin merdiven çıkma derdinden kurtulmasını isteyen bir hayırsever tarafından 1907 yılında yaptırılan bu asansör ayrıca Mithatpaşa Caddesi’nin hemen giriş kısmında yer alan dünyaca ünlü şarkıcı Dario Moreno’nun evinin dibinde. 

İzmir Saat Kulesi: Konak Meydanı’nda yer alan Saat Kulesi, İzmir’in simgesi olarak kabul ediliyor. İzmir’e gelip bu tarihi yapıyı görmeden geçmeyin. Burada ayrıca güvercinleri de besleyebilirsiniz!

Kemeraltı: İzmir’in kalbinin attığı bölge: Kemeraltı. Burada dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir, tarihi Kızlarağası Hanı’nda arkadaşlarınızla güzel bir Türk kahvesi içebilirsiniz. 

Bostanlı Gün Batımı Terası: İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bostanlı kıyısında yapılan bu proje, İzmirlilerin uzanarak gün batımını izlemesini sağlıyor. Özellikle yaz aylarında tercih edilen terası mutlaka ziyaret etmelisiniz!

Agora: İzmir’in kent merkezinde yer alan antik kentlerden birisi Agora. Merkezi bir konumda olan bu bölgeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

İzmir’e seyahat edecekseniz, mutlaka seyahat sigortası da yaptırmanız gerekiyor. Seyahat sağlık sigortası ile ilgili detaylı bilgiye Bifiyatla ‘da Bulabilirsiniz . Bununla beraber eğer özel aracınızla seyahat edecekseniz yola çıkmadan önce trafik kasko sigortanızı da yaptırın. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için bunu ihmal etmeyin. En iyi sigorta teklifleri için bizi tercih edebilirsiniz. 

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Ana Kategori

ASANSÖRbifiyatlaBOSTANLI GÜN BATIMI TERASIİZMİRİZMİR SAAT KULESİkaskoPANDEMİsağlık sigortasıSEYAHAT SİGORTASITRAFİK SİGORTASI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir