Konut Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

konut sigortası


Konut sigortası,  evinizi ve eşyalarınızı korur. Konut sigortası poliçesi şunları içerir:

 • Konutunuz
 • Garajınız, çitler ve hangarlar gibi diğer yapılar
 • Eşyalarınız

Priminiz karşılığında (poliçenizin fiyatı), sigorta sağlayıcınız belirli zararlar için ödeme yapar ve felaket anında sizi büyük bir faturadan kurtarır. Bir ipotek varsa, genellikle ev sigortası yaptırmanız gerekir. Bir ipoteğiniz olmasa bile, bu sigorta evinizi korumak için gerekli bir finansal güvenlik ağıdır. 

Konut kapsamı, kişisel mülk kapsamı ve diğer yapıların kapsamı genellikle evinize, eşyalarınıza ve aşağıdakilerden kaynaklanan garaj / hangar / araba yolu olarak kabul edilmektedir. Bu sigorta kapsamında konutunuz şu gibi sorunlardan ötürü güvence altına alınmaktadır:

 • Yangın / duman hasarı
 • Kasırgalar
 • Hırsızlık
 • Sel
 • Yıldırım
 • Patlama
 • Su taşkınlarından kaynaklanan su hasarı

Bu olaylardan biri evinize, mülkünüze veya sigortalı yapınıza zarar verdiğinde, sigortanız, tüm masrafları ödemektedir. 

KONUT SİGORTASI

konut sigortası fiyatları

Konut sigortası, konutunuz yangın veya hırsızlık gibi belirli tehlikelerden zarar görürse, evinizi ve eşyalarınızı onarmaya veya değiştirmeye yardımcı olabilecek teminatlardan oluşur. Ayrıca, başka bir kişinin mülküne yanlışlıkla zarar verirseniz veya evinizde bir ziyaretçi yaralanırsa, masrafların karşılanmasına yardımcı olabilir.

Sigortanın maliyetleri, seçtiğiniz teminatlar, evinizin özellikleri ve kişisel eşyalarınızın değeri gibi bir dizi faktöre bağlıdır. Ek teminat veya arttırılmış teminat limitleri için ek maliyetler de olabilir. Bir temsilci, ihtiyaçlarınıza uyan teminatları seçmenize ve ayrıca herhangi bir poliçe indirimi için uygun olup olmadığınızı belirlemenize yardımcı olabilir.

Konut sigortası ile daha fazla koruma için ek teminatlar da satın alabilirsiniz. Tipik sigorta poliçeleri yangın, yıldırım düşmesi, fırtına ve dolu nedeniyle oluşan hasarları karşılar. Ancak, tüm doğal afetlerin ev sahibi sigortası kapsamında olmadığını bilmek önemlidir. Örneğin, depremlerin ve taşkınların yol açtığı hasarlar genellikle ev sahibi sigortası kapsamında değildir. Evinizi ve eşyalarınızı bu tür risklere karşı korumaya yardımcı olmak için ayrı sigorta poliçeleri satın alabilirsiniz.

Konut sigortasında ana teminat yangın olarak kabul edilmektedir. Bunun yanı sıra, kötü niyetli hareketler, grev, lokavt, kargaşadan doğacak zararlar, cam kırılması, ferdi kaza, hırsızlık, yardım hizmetleri, enflasyondan korunma, aile reisi sorumluluğu, duman, araç çarpması, dahili su, enkaz kaldırma, yangın mali mesuliyet ve lira kaybı, alternatif ikametgâh değişikliği masrafları, araç çarpması, yer kayması, yanardağ püskürmesi, deprem, sel ve su baskını, kar ağırlığı gibi ek teminatlar da bulunmaktadır. Evinizi, ailenizi ve eşyalarınızı konut sigortası ile koruma altına alabilirsiniz.

 

Konut Sigortası Fiyatları Hakında Bilgi Almak İçin: https://bifiyatla.com/konut/

İletişim : 0850 305 59 66

Ana KategoriSigorta

bifiyatla konutdask hesaplamadeprem sigortasıkonut sigortası

3 Yorumlar

 • Merhaba konut sigortasını İnternet de araştırırken blogunuza ulaştım konut sigortası derken bir çok konu okudum teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için .
  Konut sigortam için fiyat bekliyorum o zaman ayrıca teşekkür edeceğim. Sağlıcakla

 • Konut sigortasini internette araştirirken sitenize rastladim bilgim yoktu sayenizde her konud hakkinda artik bilgim var teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir