Kuruyemiş Diyeti :)


Biz bifiyatla ‘da kuruyemişi gördümü ömrünü kısaltmak için takım halinde çalışırız. Kuruyemiş diyeti yapmadık ama bloggeritamız yazdığı için biz teknikçilere eklemek düştü. Sağlıkla Kalın Kazasız Belasız

Kuruyemiş diyeti ile sağlıklı kalın

Diyette olan birçok kişi kuruyemişleri kullanmanın doğru olmadığını düşünmektedir. Fakat aslında kuruyemişler hem kilo kontrolünü sağlar hem de vücudunuza gerekli olan besin maddelerini verir. Öte yandan kuruyemişle yapılan diyetle kilo vermek diğer diyetlerden daha hızlı sürmektedir. Kuruyemiş diyeti ile kaç günde kilo verilir sorusuna olan cevabımız ise kişinin vücut yapısına ve kilosuna bağlı olarak değişmektedir.

Yıllar boyunca kuruyemişler, yüksek yağ içerikli kötü bir gıda olarak kabul edildi. Fakat son yıllardaki araştırmalar, az miktarda kuruyemiş tüketmenin sizi sağlıklı hale getirmekle kalmayıp aynı zamanda kilo kaybına da neden olacağını göstermiştir. Bu nedenle, dünya çapında birçok kişi kuruyemiş diyeti yaparak bunun olumlu yanlarını görmüştür.

KİLO KAYBI SAĞLAR

Kuruyemişlerin sağlığa birçok faydası bulunmaktadır. Bu diyetten yararlanmanın en doğru yolu ise yenilen kuruyemiş miktarını kontrol altında tutmak ve tuzsuz olan çeşitlerden tüketmektir.  Kuruyemişler protein, lif ve tekli doymamış yağ açısından zengin bir kaynaktır. Bu gıdalarla diyet uygulayan kişiler daha uzun süre tok kalmaktadır bu da kilo kontrolünü sağlar. Öte yandan düzenli kuru yemiş tüketimi, kalp rahatsızlığı riskini azaltır, kötü kolesterolü (LDL) düşürür ve iyi kolesterol seviyesini yükseltir. Kuruyemişler ayrıca omega-6 yağ asitleri, omega-3 esansiyel yağ asitleri, vitaminler, mineraller ve antioksidan bakımından zengindir.

Kuruyemiş diyeti yapmak, her öğünde farklı farklı çeşitlerde kuruyemiş tüketilmesi gerektiği anlamına gelmez. Daha ziyade kuruyemişi diyetinizin bir parçası olarak gömeniz gerekmektedir. Yani sadece çerez yiyerek diyet uygulamamalısınız. Sadece diyetinize bol miktarda çerez eklemelisiniz.

Öte yandan sık sık kavrulmuş ve tuzlanmış kuruyemiş tüketmek aşırı kilo almanıza neden olacaktır. Bu nedenle mutlaka çiğ kuruyemiş tüketmelisiniz. Tabi bunu da mutlak surette az miktarlarda yapmalısınız. Diyetlerde özellikle kahvaltı tahılları ile tüketilen kuruyemişler çok faydalıdır. Salatalarınıza kuruyemiş eklemek de sizler için çok faydalı olacaktır. Unutmayın Kuruyemişler, vücut için sağlıklı birçok besin maddesini bol bol içermektedir.

KAÇ GÜNDE KİLO VERİRİM?

Kuruyemiş diyeti ile yaklaşık olarak 1-2 haftada kilo verilmeye başlanır. Bu kilo verimi ise bir süre sonra doğal olarak her diyette olduğu gibi durmaktadır. Bunun nedeni de vücudun aynı tip zorlamaya alışmasıdır. Hal böyle olunca da kilo vermeyi hızlandırmak için diyette değişikliğe gidilmelidir. Bunun yanı sıra kuruyemiş diyetinin başarılı olabilmesi için spor yapmak da oldukça önemlidir.

Ana KategoriYiyecek İçecek

araç sigortasıbifiyatlakaskokuruyemiş diyetisağlık sigortasıtamamlayıcı sağlık sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir