LİMON DEYİP GEÇMEYİN !


Son zamanlarda limonlu su içmenin faydalarına dair pek çok şey duymuş olabilirsiniz. Kimi zaman popüler diyet listelerinde, kimi zaman ise bağışıklık güçlendirici olarak karşımıza çıkan limonlu su gerçekten işe yarıyor mu? Bu yazıda bu sorunun cevabını sizlere sunmaya çalışacağız.

Tek başına su başlı başlına mucizevi bir içecektir. Sağlımız için hayati bir önem taşımaktadır. Çünkü vücudumuzda dolaşan kanın %83’ü, kemiklerimizin %22’si, beyin ve kaslarımızın ise %75’i sudan oluşmaktadır. Su tüketimi tek başına olduğu gibi diğer sıvı içeceklerden de sağlanabilir, ancak bu içeceklerin asla suyun yerini tutmayacağı unutulmamalıdır. Peki limonlu suyun su tüketimimizdeki rolü ne?

Limonlu su en başta su tüketimini sevmeyenler için çok iyi bir alternatiftir. İçerisine limon eklenmiş suyun tadı birçoğumuz için çok daha keyifli bir tada dönüşür. Böylece günlük tüketmemiz gereken su miktarını daha kolay karşılamış oluruz. Bunun dışında limonlu suyun mucizeler yarattığını söyleyemesek de sağlığımız için birçok faydası bulunmaktadır.

Şimdi bu faydalara bir göz atalım.

Cildimiz için oldukça faydalı olan limonlu su, içerisinde bulunan C vitamini sayesinde cildimizi lekelerden ve kırışıklıklardan uzak tutmaya yardımcı olur. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye destek olan limonlu su C vitamini sayesinde bizi soğuk algınlıklarından korumakta da oldukça etkilidir. Ayrıca anti-bakteriyel özellikleri sayesinde astım ve enfeksiyon gibi problemlerinizin azalmasına da fayda sağlamaktadır.

Limonlu Su Zayıflatır mı?

Gelelim limonlu suya dair en çok merak edilen şeylerden biri olan limonlu su ve kilo kaybı ilişkisine. Limonlu su alkali bir yapıda olduğu için metabolizmamızı hızlandırarak daha kolay kilo vermemize yardımcı olabilir. Limonun içerdiği lifler sayesinde ise açlık hissini ve kalori alımını azaltır. Vücudumuzun toksinlerden arınmasını hızlandırır. Birçok beslenme uzmanı düzenli limonlu su tüketmenin kilo kaybında olumlu bir etkisi olduğunu düşünmektedir. Ancak eğer, zayıflamak için limonlu sudan bir mucize bekliyorsanız, bunun pek de mümkün olmadığını eklememiz gerekiyor.

Uygulayacağınız sağlıklı, dengeli ve diyetiniz için uygun kalorili bir beslenme düzenine ek olarak limonlu su içme alışkanlığı edinirseniz, işinizin kolaylaşacağını söyleyebiliriz. Ancak, midenizde hassasiyet varsa limonlu suyu tüketirken dikkatli olmanızda fayda var.

Özellikle sabah uyandığınızda ilk iş olarak ılık ve limonlu içmenin metabolizmanızı hızlandırmakta önemli katkısı olacaktır.

Unutmamız gereken şey, bu tavsiyelerin mutlaka doktorunuza diyetisyeninize danışıp uygulanması gerektiğidir. Sağlığınız için düzenli olarak doktorunuzu ziyaret etmeyi unutmayın. Sağlık sigortaları hakkında detaylı bilgiye sitemizden Bifiyatla ulaşabilirsiniz.

Ana KategoriSağlıkYaşam Tarzı

alerjik rinitanemi nedirankilozan spondilitanksiyete bozukluğuanksiyete bozukluğu nedirapandisit belirtileriaraç sigorta sorgulamaaraç sigortasıastım belirtileriatopik dermatitbağırsak kanseri belirtileriBasurbasur belirtileribasur nedirbasur tedavisibehçet hastalığıbel soğukluğu nedirbelirtileribereket sigortabipolar nedirböbrek ağrısıböbrek taşıböbrek yetmezliği belirtileriboğaz ağrısıcilt kanseriÇölyakçölyak hastalığıçölyak hastalığı nedirCüzzamdask hesaplamadask poliçe sorgulamadask sorgulamadisleksi nedirdiyabet nedirel ayak hastalığıEndometriozisepilepsiepilepsi nedirfmf hastalığıFrengigece yanığıgırtlak kanserigırtlak kanseri belirtileriGuatrguatr belirtileriguatr nedirgut hastalığıHaşimatoHemofilihiv belirtileriiltihaplı romatizmainfluenza nedirinsülin direnciİshalKabakulakkalp yetmezliğikansızlık belirtilerikaskokasko değerkasko değer listesikasko sorgulamakelebek hastalığıkolon kanseri belirtilerikronik hastalıklarkronik hastalıklar nelerdirkurdeşen nedirlyme hastalığıMenenjitmenenjit nedirmide kanserimide kanseri belirtilerimiyom nedirms hastalığıms hastalığı nedirnöroloji nedirOsteoporozözel sağlık sigortasıpandemi nedirpanik atak nedirpankreas kanseriPeriodontolojirahim ağzı kanserirahim kanserirahim kanseri belirtileriReflüreflü belirtilerireflü nedirrenk körlüğüsafra kesesisafra kesesi taşısağlık sigortasısara hastalığısbm teklifsbm teklif alseboreik dermatitsedef hastalığışeker hastalığışeker hastalığı belirtileriserebral palsiserebral palsi nedirsigortasigorta şirketlerisigorta sorgulamasigorta teklifSirozsiroz nedirşizofren nedirsıtma nedirsolunum sistemiSovtajtamamlayıcı sağlık sigortasıTRAFİK SİGORTASItrafik sigortası sorgulamaTüberkülozüroloji nedirVarikoselVarisverem nedirvertigo belirtilerivertigo nedirzatürrezatürre belirtilerizatürre nedirzona nedirzorunlu trafik sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir