Sigorta ihtiyacında nelere dikkat edilmelidir?


Tüketicinin öncelikle sigortasını profesyonel bir acenteden alması gerekiyor. Profesyonel acenteden kastımız işini bilen bu konuda uzmanlaşmış ve bunu meslek olarak yapan kişilerdir. Size önereceğimiz ise sigortalı tüketici olarak kendinizi bilinçlendirmeniz ve hasar durumunda kendinizin zor durumda kalmamanız için özel acente ile birlikte ihtiyaçlarınızı tespit ederek bu ihtiyaçlarınızda hasıl olan gereksinim olan poliçelerinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Dolayısıyla sigorta ihtiyacında poliçenin alınmasından öte hasar anında poliçenin oluşan risk ile örtüşüp örtüşmediği söz konusudur.  Bu konuda da mağduriyet yaşamak istemiyorsanız acentelerinize bu konuda gerekli eğitimleri vermelisiniz. Var olan bir riskin olupta bunun poliçede teminatının olmaması hasar anında bir problemle karşılaşırsınız. Bunu önlemek için ise bu konuya oldukça dikkat edip incelemelisiniz.  Son zamanlarda çeşitli dağıtım kanallarıda bulunuyor ve bu dağıtım kanallarından da poliçe üretiliyor. Ama bir acenteye gidip yüz yüze görüşerek doğru poliçeyi doğru kişiden alması daha doğru olacaktır.

Acentelerin mutlaka müşterisine ulaşıp temas kurması gerekir. Böylelikle hem müşteri acentesini hemde acente müşterisini tanıyıp ona göre birlikte bir yol izlerler. Eğer sigorta yapacağınız kişiyle aranızda sağlıklı bir iletişim olsun istiyorsanız buna çok dikkat etmelisiniz. Bir poliçenin teslim edilmesi esnasında gerek sözlü gerek yüz yüze gerekse telefonla poliçenin içeriğinin aktarılması büyük önem arz ediyor. Burada da acentelere düşen görev bu konuda çalışanlarına eğitim vererek onları geliştirmesi ve daha verimli hale getirmesidir.  Acentelerin çalışanlarına ürünlerinin içerikleri, doluluğu neleri teminat altına aldığı yada neleri almadığı müşterinin ihtiyacının ne olduğunu konusunda eğitmelidir.  Müşterinin doğru poliçeyi alması gerekir ve doğru poliçede alındığında da bu hasarla ilgili bütün emareler ortadan kalkmış olur . Ve hasarsız bir halde yaşamına devam eder . Diğer bir konuda sigortalılarında poliçe imzaladıkları şirketin profesyonel olup olmadığını, bu konuda ne kadar tecrübeye sahip olduğunu ve hakkındaki yorumları iyice araştırıp ona göre bir yol izlemesi gerekiyor. 

Nitekim bu poliçeleri alırken sadece poliçe almış olmak değil dolu bir poliçeyide almış olmanız gerekiyor. İhtiyaçlarınızı karşılayan bir poliçeyi almış olmanız büyük önem arz ediyor. Bu önerilenlere dikkat ederek mağduriyet yaşamaktan kaçınmış olursunuz

30 faklı sigorta şirketinden fiyat almak ve daha detaylı bilgi almak için Bifiyatla‘nın uzman ekibiyle 7/24 iletişime geçebilir kasko, dask, tamamlayıcı sağlık sigortası gibi sigorta hizmetlerinden anında yararlanabilirsiniz.

Ana KategoriSigorta

DASKdask hesaplamadask poliçe sorgulamadask sorgulamaiş yeri teminatlarıişyeri sigortasıişyeri sigortası teminatlarıkaskokasko değer listesiotel sigortası neler içerirotel sigortası poliçesipoliçe kapsamlarısağlık sigortasısigortasigorta poliçesisigorta şirketleritamamlayıcı sağlık sigortasıTRAFİK SİGORTASItrafik sigortası sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir