Tamamlayıcı Sağlık Sigortası


Birçoğumuz sağlığının değerini başına bir şey gelmeden anlayamıyor. Bu tip olumsuzluklar ihtimallerine karşın, önceden önlem almak en doğru olanıdır. Tanı için yapılan tetkikler, küçük müdahaleler, ayakta ya da yatarak yapılan tedavi yöntemleri… Hazırlıksız yakalanılan durumlarda, tüm bu uygulamalar bütçelerimizi zorlayabiliyor. Tam da böyle durumlarda tamamlayıcı sağlık sigortası devreye girdiğinde rahatlatıcı oluyor.

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz tamamlayıcı sağlık sigortası neleri kapsıyor ve ne avantajlar sunuyor bu yazımızda bunlara değineceğiz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık giderleri ve sağlık enflasyonu gitgide artmış durumda. Tamamlayıcı sağlık sigortası ise özel sağlık sigortasına göre daha uygun maliyetli. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan kimler faydalanabilir?
 Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmek için, SGK kapsamı altında olmanız ve 59 yaşını geçmemeniz gerekmektedir. Bebeğinizin bu poliçeden yararlanabilmesi içinse en az 15 günlük olması gerekir. SGK’sı aktif olan (emekli, çalışan, SGK lı eşi/çocugu ev SGK borcu olmayan) herkes tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinden 81 ilde yararlanabilmektedir.Tek başına çocuklar için de poliçe düzenlenebilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası neleri kapsar?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, ayakta tedavi kapsamında yılda 10 vakaya kadar anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından alacağınız hizmetleri %100 karşılar. Bu kapsamda; muayene, laboratuvar, görüntüleme, ileri tanı yöntemleri ve fizik tedavi gibi hizmetlerden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Yatarak tedavilerde ise belirtilen teminatlar sınırsız ve %100 olarak karşılanır. Cerrahi ve dahili yatışlar, yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, kroner anjiyografi, küçük müdahale giderleri, standart tek kişilik özel oda, yemek ve bir kişilik refakatçi giderleriniz de bu kapsamda tutulur. 

Sizler de tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanmak istiyorsanız 0850 305 59 66 telefon numaramızdan bizlere ulaşabilir ya da bifiyatla.com dan sizin için en uygun fiyat teklifini alabilirsiniz.


Ana Kategori

DASKdeprem sigortasıözel sağlık sigortasısağlık sigortasısağlıklı yaşamSEYAHAT SİGORTASIsigortasigorta şirketlerisigorta tamamlayıcısigorta teklif alTamamlayıcı hekim sigortasıtamamlayıcı sağlık sigortasıtatil sigortasıTRAFİK SİGORTASIyangın sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir