Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Burun Estetiğini Karşılar mı?


Tamamlayıcı sağlık sigortasının karşıladığı pek çok durum vardır. Tamamlayıcı sağlık sigortası hayatımızı bir adım öne taşımasıyla, tedavilerimizde bütçemize yardımcı olmasıyla ve özel hastanelerde sağladığı avantajlarla son zamanların en popüler sigorta halini almıştır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı veya diğer bir adıyla destekleyici sağlık sigortası, SGK veya Bağ-Kur kapsamındaki vatandaşların muayene durumu, tetkik, tedavi ile diğer sağlık harcamalarını karşılar. Ayakta tedavi ve yatarak tedavide belirli limitlerde ücretsiz tedavi olmamızı sağlar. Hastanelerdeki ekstra maliyetlerimizden bizi kurtarır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

Sigorta poliçesi, Genel Şartlar ve Özel Şartlar ile belirlenmektedir. TC vatandaşları öncelikli olmak üzere Genel Sağlık Sigortası içerisinde yer alan şartlara uyan yabancı uyruklu kişiler, bu tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmektedir. SGK kapsamındaki vatandaşlar bu sigortadan faydalanabilirler.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Burun Estetiğini Karşılar mı?

Burun estetiği bu sigorta içerisinde yer almaz. Bu duruma ek; poliçe başlangıç tarihinden evvel burunla ilgili meydana gelen komplikasyonlar da karşılanmamaktadır. Poliçe başlangıç tarihinden itibaren meydana gelen buruna ilişkin kaza ve travmalara bekleme süresi uygulanmadan gerçekleştirilen müdahaleler, kapsam içerisindedir. Ani kaza ile travmalar dışında;

  • Septum deviasyon,
  • Konka hipertrofisi,

teminat dışındadır.

SağlıkSigorta

burun estetiğiburun estetiğini sigorta karşılar mıDASKişyeri sigortasıkaskokonka hipertrofisiözel sağlık sigortasıseptum deviasyonsigorta burun estetiğitamamlayıcı sağlık sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir