Toyota Corolla


Corolla’yı muhtemelen biliyorsunuzdur; Toyota, 1966’dan beri dünya çapında 44 milyondan fazla sattığını iddia ediyor, bu nedenle bir tanesine sahip olma, bir tane kiralama veya en azından bir noktada arkadaşınızın Corolla’sında bir gezintiye çıkma şansınız var. Corolla’nın mevcut sürümü 2014 için piyasaya sürüldü ve 2017 model yılı için bir yüz germe ve ayrıca 2018’de bir avuç küçük donanım düzeltmesi aldı. 2019 için herhangi bir değişiklik yok. Sıkıcı olabilir, ancak Corolla uygun fiyatlı, güvenilir ve yakıt tasarruflu — A noktasından B noktasına gitmek için sadece bir arabaya ihtiyacı olan biri için ideal.

Toyota Corolla’nın çoğu versiyonu, sınıfa en yeni girenlere kıyasla ortalamanın altında olan 132 beygir gücü ve 128 pound-feet tork için derecelendirilmiş 1.8 litrelik sıralı dört motor kullanır. Bu motor genellikle sürekli değişken bir şanzımanla eşleştirilir, ancak yalnızca SE donanım seviyesinde altı vitesli bir manuel sunulur.

Yakıt ekonomisi rakamları, seçtiğiniz tekerleklere göre değişir. CVT ile Corolla, galon şehir başına 28 mil ve 16 inç tekerleklerle 36 mpg otoyol veya 17 inç tekerleklerle 28/35 mpg, manuel model ise 27/35 mpg olarak derecelendirildi. Bunlar iyi rakamlar ama sınıfının en iyisi değil, özellikle yeni Volkswagen Jetta’nın 30/40 mpg’lik dönüşleri ve Honda Civic sedan’ın 32/42 mpg’ye kadar çıkabildiği düşünüldüğünde.

Corolla LE Eco, 140 beygir gücü ve 126 pound fit olarak derecelendirilen biraz farklı 1.8 litrelik bir motorla geliyor. Sadece CVT ile mevcut ve sedandaki diğer çeşitli ince ayarlar sayesinde, bu trim seviyesi EPA testinde 15 inç jantlar taktığında 30/40 mpg ve 16 inç jantlarla 29/38 mpg puan alıyor.

Corolla’nın bilgi-eğlence seçenekleri, en iyi rakiplerine kıyasla biraz eski. L, LE, LE Eco ve SE donanım seviyelerinde standart olarak CD çalar, AM/FM radyo, USB ve yardımcı girişler ve Bluetooth bulunan 6,1 inç dokunmatik ekran bulunur. XLE ve XSE kaplamalarında standart olan diğer seçenek, uydu radyosu ekleyen ve Scout GPS bağlantılı telefon navigasyon uygulamasının yanı sıra HD Radyo trafik ve hava durumu bilgilerini destekleyen 7 inçlik bir dokunmatik ekrandır. Corolla sedan’ın hiçbir sürümü Apple CarPlay veya Android Auto’yu desteklemez.

Corolla‘nın her bir versiyonunda standart olarak Toyota Safety Sense P (TSS-P) bulunduğundan, güvenlik donanımı farklı bir hikaye. Buna çarpışma öncesi uyarı ve frenleme, şeritte kalma yardımı, otomatik uzun farlar ve uyarlanabilir hız sabitleyici dahildir. Pek çok rakip kompakt sedan, bu özelliklere yalnızca seçenek paketlerinin bir parçası olarak veya yalnızca daha yüksek donanım seviyelerinde sahiptir, bu nedenle Toyota’nın bunları standart olarak dahil etmesi tüketiciler için bir nimettir.

Son olarak değinmek istediğimiz konu ise aracınız için zorunlu trafik sigortası ve kasko yaptırırken alanında uzman kişilerden oluşan ekibi ile size 7/24 yardımcı olabilecek www.bifiyatla.com görüşerek kendinize en uygun sigortayı seçebileceğiniz olacak.

Ana KategoriSigortaTeknoloji

aile arabasıaile poliçesiaile sigortasıaraba incelemesiaraba nasıl seçiliraraç incelemearaç sigorta sorgulamaaraç sigortasıcorollaDASKdask ücretleriişyeri sigortasıişyeri sigortası teminatlarıkaskokasko değer listesikasko fiyat alsedan araçlarsigorta şirketlerisigorta teklifsigorta teklif altamamlayıcı sağlık sigortasıtoyotatoyota araçToyota CorollaToyota Corolla HybridToyota Hybrid

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir