Trafik Sigortası


Türkiye de en çok kullanılan poliçe olan trafik poliçesi araç sahibinin en çok kullandığı üründür. Çünkü eğer aracınız varsa ülkemizde bu poliçe zorunlu hale gelmiştir. Bu poliçe üçüncü kişilere karşı sorumluluğumuzu teminat altına alıyor. Aracınızla beraber yaptığınız herhangi bir kaza sonucunda kusurunuza bağlı olarak karşı taraftan gelecek olan tazminatları trafik sigortası sayesinde ödüyorsunuz. Bu sebeple de karşı taraf için düşündüğünüz ama sizinde kusurunuza bağlı olarak bütün sorumlulukları teminat altına alan bir üründür. Türkiye de trafik sigortası zorunlu olmasına rağmen ne yazıkki bütün araçlar tarafından yapılmıyor. Aslında sıfır araçların tamamında trafiğe çıkarken yaptırmalarına rağmen belli aralıklarla trafik sigortasından vazgeçiliyor. Aslında vazgeçtiğiniz bu trafik sigortası sizin için çok büyük risklerin teminatı olan bir sigortadır. Trafik sigortasının içeriğine baktığımızda karşı tarafa verdiğiniz herhangi bir maddi zararı bu poliçe sayesinde ödeyebilirsiniz. Eğer birden fazla araca yada hem araca ve hem binaya veya her ikisinden yada duran herhangi bir şeye çarpmışsanız ve hasar oluşturmuşsanız birden fazla mağdur varsa karşı tarafa olan sorumluluğunuzu bu trafik sigortası sayesinde ödüyorsunuz. Bu maddi zararın dışında trafik poliçesinin içinde zorunlu olarak karşı tarafın canı ile ilgili kişi ile ilgili de ölüm ve sürekli sakatlık teminatları da mevcuttur. Aslında yaptırmaktan çekindiğiniz atladığınız ve görmezden geldiğiniz bu poliçe sizi birçok riske karşı koruyor. Poliçe sizi hem maddi hemde bir insana karşı olan sorumluluğunuzuda koruyor. Ama bu tabiki yeterli değildir.

Bugün bir trafik kazasında sonucunda çarptığınız bir araca ödeyeceğiniz kusurunuza bağlı rakam eğer poliçenin ödeyeceği rakamın üstündeyse bu durumda bunun üstüne kalan tazminatını cebinizden ödemek zorundasınız. O yüzden mutlaka trafik sigortasının üstüne ihtiyari mali mesuliyet denilen teminatınızı artıran yeni bir ürünle desteklenmesi daha uygun olur. Bu üründe trafiğin üstüne artan kısım için yapılan bir üründür. Ama zorunlu bir poliçe olan trafik poliçesinin mutlaka ve mutlaka olması gerekiyor. Trafik poliçesi sayesinde hem cebinizdeki parayı korumuş olursunuz hemde karşı tarafa olan sorumluluğunuzu yerine getirmiş olursunuz.  Trafikte kendinizi riske atmak istemiyor ve güvenli şekilde yola çıkmak istiyorsanız trafik sigortanızı yaptırmalısınız. Trafik sigortası ve kasko hakkında detaylı bilgi almak ve indirimlerden faydalanmak için Bifiyatla Sigorta ile iletişime geçebilirsiniz.

Sigorta

araç sigorta sorgulamaaraç sigortasıDASKdeprem sigortasıkaskokasko değer listesikasko fiyat alkasko sorgulamakasko teklifkasko ücretküçük kaskosağlık sigortasısigortatamamlayıcı sağlık sigortasıTRAFİK SİGORTASItrafik sigortası sorgulamazorunlu deprem sigortasızorunlu trafik sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir