TÜRKİYE SİGORTA


Türkiye Sigorta nedir?

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan Türkiye Sigorta, Türkiye’de, kamu bankaları altında faaliyet gösteren sigorta ve emeklilik sistemlerinin toplandığı Türkiye’nin yeni değeridir. “Gücü, adında.” mottosu, Gücü, yanınızda.” misyonu ile Türkiye’deki sigortacılık ve emeklilik anlayışına yeni bir soluk getiren Türkiye Sigorta, 20’den fazla bölge müdürlüğü ve bu müdürlüklere bağlı 2500’den fazla acente ve 5000’e yakın banka şubesi ile hizmet vermeye başladı. Bu arada Türkiye Sigorta’nın ilk poliçesi, geçtiğimiz günlerde Karadeniz’de yapılan çalışmalar sonucu bulunan yaklaşık 320 milyon metreküp doğalgaz kuyusu Tuna 1 için düzenlendi.

Türkiye Sigorta bünyesine hangi sigorta ve emeklilik sistemlerini kattı?

Türkiye’nin yeni gücü Türkiye Sigorta, kamu bankaları altında yıllardır hizmet veren Güneş Sigorta, Vakıf Emeklilik, Halk Sigorta, Halk Emeklilik, Ziraat Sigorta ve Ziraat Emeklilik’i, tek çatı altında toplayarak, daha inovatif ve daha duyarlı bir yaklaşımda, sigortacılık hizmetini sunacaktır. “TVF Finansal Yatırımlar Anonim Şirketi”, ana hissedar olarak, Türkiye Sigorta’nın, her zaman “sigortalılara yakın ve onların yanında olma” hizmet anlayışı ile sigortacılık ve emeklilik anlayışına yeni bir bakış açısı kazandıracak.

Türkiye Sigorta’nın sağladığı hizmetler nelerdir?

Ülkemizin ve vatandaşlarımızın gelecekleri için sağlam adımlar atmasını garantileyecek misyonlar edinen Türkiye Sigorta, birçok poliçe hizmeti ile sektöre adımını attı. Verdiği hizmetler arasında araç sigortaları, konut sigortaları, sağlık sigortaları, seyahat sigortaları, kurumsal ve ticari sigortalar dışında daha birçok konuda sigorta imkanı sağlamaktadır.

Türkiye Sigorta Türkiye ekonomisine ne kazandırdı?

Borsa İstanbul’da, yaklaşık değeri 7 milyar liraya ulaşan Türkiye Sigorta, bir anda Borsa İstanbul’un, büyük şirketleri sıralamasında ilk 50’de kendine yer buldu. Genel olarak sigorta şirketlerinin yatırımcılarına, pandemi döneminde bile büyük karlar sağladığı Borsa İstanbul’da, Türkiye Sigorta inanılmaz bir kar yüzdesi ile tüm sigorta şirketlerinin önünde yer aldı. Borsa İstanbul’un yıllık getirisinin yüzde 7’nin altında kaldığı dönem, bünyesine kattığı kamu bankalarının sigortacılık faaliyetleri ile ekonomi dünyasında bir anda kendinden söz ettiren Türkiye Sigorta’nın, Borsa İstanbul’daki yıllık getirisi de yüzde 270’lerin üstüne çıktı. Böylelikle, ekonomik anlamda hem yatırımcısının yatırımına değer katarken, hem de bünyesindeki sigortalıların güvenini yeniden perçinlemiş oldu.

Türkiye sigorta ürünlerinden faydalanmak için www.bifiyatla.com adresimizden yardım alabilirsiniz.

Ana Kategori

bifiyatlakonut sigortasıtamamlayıcı sağlık sigortasıTRAFİK SİGORTASITÜRKİYE SİGORTA

1 Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir