Xiaomi Telefonlarda Yapmanız Gereken Ayarlar


Ülkemizde dolar kurundan dolayı birçok insan Xiaomi telefonlara yönelmiş durumdalar. Bu telefon markası fiyat performans açısından gerçekten kaliteli diyebiliriz. Hayatımızı kolaylaştıracak birçok özelliği telefona sığdırmayı başarmış durumdalar.

Bu marka telefonlarda yapılması gereken ilk ve en önemli ayara baktığımızda mobil veri kullanım ve sınırlama ayarı sayesinde internet kullanım süresini size bildiriyor ve ne kadar kullanmanız gerektiği konusunda uyarması.

İkinci ayara baktığımız zaman arka plan uygulama sabitleme ayarı sayesinde ekranı yukarıdan aşağıya kaydırıp uygulamaya basılı tutup daha sonrasında kilit seçeneğine tıkladığınızda bu ayarı aktive etmiş oluyorsunuz.

Bir diğer ayarımız ise pil tasarrufu modu sayesinde cihaz uygulamaları dondurup arka plandaki uygulamaları kısıtlıyor ve cihaz kilitlendiğinde telefonu temizliyor. Bu ayara baktığımız zaman telefon konuşmalarınızı sistem dahilinde kaydediyor. Hiçbir program yüklemeden otomatik olarak kaydediliyor. Arama kayıt ayarını aktif ederek bu özelliği kullanabilirsiniz. Telefonun kendine ait reklam kapatma ayarı sayesinde istediğiniz uygulamada reklamları ortadan kaldırabilirsiniz. Böylelikle uygulamalarda sizi rahatsız eden bir özellikten kurtulmuş olacaksınız. 

Ayarlar kısmına girip şifre ve güvenlik kısmından msa seçeneğini kapatmanız gerekiyor. Bu özelliği kapatmak için sizden yetki istiyor bu yetkiyi verdiğiniz takdirde telefonunuzdan reklamlar kaldırılmış olacak. Ve yine aynı şekilde şifre ve güvenlikten reklam hizmetleri seçeneğini de kapatarak aynı sonucu elde edebilirsiniz. İki türlüde reklamlarınız kaldırılmış olacak. Eğer klavyenizden memnun değilseniz ve bunu değiştirmek istiyorsanız telefonda bulunan hazır temalar sayesinde istediğiniz klavye türünü kullanabilirsiniz. Böylelikle klavyenizi değiştirmek için ek bir uygulama yüklemenize gerek kalmayacak. Telefonu yeni aldıysanız ve uygulamaların, programların, sensörlerin  çalışıp çalışmadığını merak ediyorsanız bunun için yapılan donanım testi özelliği sayesinde telefonunuzdaki sorunları bulabilirsiniz.  Ayarlar kısmına girip tüm özellikler bölümüne tıklayın ve orada çekirdek sürümü denilen yere tekrar tıklayın. O kısımda telefonunuzda bulunan tüm programlar, sensörler, uygulamalar bulunuyor. Bu kısımda istediğiniz özelliğin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek amacıyla testini yapabilirsiniz. Dijital denge ve ebeveyn denetimi özelliği sayesinde çocuğunuz varsa onu eğer yoksa da kendi sağlığınızı denetleyebiliyorsunuz. Bu ayar sayesinde hangi uygulamada ne kadar vakit geçireceğinizi yada uyku modu, konsantrasyon modu gibi özellikler ile kendi kişisel ayarlarınızı yapabiliyorsunuz. 

Hız dünyasının kapıları aralandı! Artık bir sigorta acentesine gitmeden oturduğunuz yerden kaskotrafik sigortasıtamamlayıcı sağlık sigortası vb ürünler için fiyat alabilirsiniz. Bifiyatla Sigorta size 7 gün 24 saat uzman ekibiyle destek olacaktır..

SigortaTeknoloji

DASKdask hesaplamadask ücretlerideprem sigortasıişyeri sigortasıişyeri sigortası teminatlarıişyeri sigortası ücretkaskokasko değer listesitelefon ayarlarıtelefon incelemetelefon kaskosutelefon modelleritelefon sigortasıTelefonumu bulTRAFİK SİGORTASItrafik sigortası sorgulamaxiaomixiaomi telefonxiaomi telefon ayarlarıyabancı sağlık sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir