Yabancı Uyruklular Sağlık Sigortası


Yabancı Sağlık Sigortası tüm dünyada uygulanan ülkemize de gelmiş bir uygulamadır. Başka bir ülkede çalışma izni almak için yabancı uyruklu kişilerin Yabancı Sağlık Sigortası yaptırması zorunludur. Başına gelebilecek risklere karşı önlem almanın en güzel yoludur. Yabancı sayısının oranında belirli bir artış yaşanması sonucunda ülkeler için bu bir külfet haline dönüşmüştür. Bir rahatsızlık, ameliyat ya da kaza sonucunda başına gelebilecek maddi yükün azalmasını sağlar. Hem ülke ekonomisi hem de o yabancı uyruklu kişiyi çalıştıran kurum ve ya kişi için hem de yabancı uyruklu kişi için çok doğru bir uygulamadır.

Mantığı neredeyse sağlık sigortası ile aynıdır. Yabancı uyruklu kişinin yatarak tedavisi (ameliyatlar, ilaçlar, tanı yöntemleri vb.) çoğu poliçede limitsiz karşılanmaktadır. Ayakta tedaviler (muayene, mr, röntgen vb.) teminatları da belirli bir miktarda karşılanmaktadır. Sigorta şirketine göre fiyat ve primler farklılık gösterebilmektedir. 0-64 yaş arasında, Türkiye’de ikamet izni alacak yabancı uyruklu vatandaşlar, Yabancılara Özel Sağlık Sigortası yaptırabilir. Yabancı sağlık sigortası bireysel bir sigortadır. 18 yaş altı çocuğunuz için de ayrıca yabancı sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Poliçe süresi maksimum 2 yıllık düzenlenebilmektedir. Gebelik, doğum ve bebeğe ait giderler yabancı sağlık sigortasında kapsam dışındadır.

Bifiyatla Sigorta uzman kadrosuyla 7/24 sizlere yabancı sağlık sigortası, işyeri sigortası, tamamlayıcı sağlık sigortası gibi pek çok sigorta alanında hizmet vermekten mutluluk duyar.

Sigorta

DASKdask poliçe sorgulamadeprem sigortasıiş yeri sigortasıişyeri sigortasıişyeri sigortası teminatlarıkaskokasko değer listesipoliçe kapsamlarısigosigorta şirketleriTRAFİK SİGORTASIyabancı saglikyabancı sağlık sigortasıyabancılar için sigortayangın sigortasızorunlu trafik sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir