Yakın Gelecekte Sigortacılık Sektörü


Sigortacılık mesleğinin geleceğine baktığımız zaman sonu gelmekte olan meslek türlerinden  ziyade sigortacılık gelecekte de yerini alan mesleklerden biri haline geliyor. Sigortacılığın amacı uzun müddetli yatırım demektir. Sigortacılık mesleğinin geleceğine baktığınız da sizi oldukça şoke eden durumlarla karşılaşabilirsiniz.  Bunun sebebi ise bir işe kurabilirsiniz ama daha sonrasında örneğin bir doğal afet yada başka bir olay olur ve zarar edip bu işi bırakmak isteyebilirsiniz ama sigortacılık öyle değildir. Bu yüzden sigortacılığa orta ve uzun vadeli bir meslek dalı olarak bakılması gerekir.  Türkiye de geçmiş dönemde sigortacılığın geleceğine bakıldığında umut vadeden sektör gözüyle bakılıyordu. Ve sigortacılığın şuan ki durumuna bakıldığında bu sektör için hala umut vadeden sektör denilebilir. Çünkü bunun sebebi kişi başına harcanan sigorta primi her geçen gün artmakta, kişi başına harcanan sigorta gideri ve toplam prim yönetimleri 3- 4 kat artmıştır. Durumlar böyle olunca sigortacılık hala umut vadeden bir meslektir. Örneğin sigortacılıkta ortaya bir ürün çıkardınız ve bu üründen sonuç almak istiyorsunuz mutlaka bu üründen sonuç alırsınız. Ama bu sonuç süresi 3 yıl, 5yıl yada 1- 2 yıl gibi kısa bir sürede olabilir.

Bu birazda sizin nasıl bir performans sağladığınıza bağlıdır. Verimli biriş ortaya koyduğunuz takdirde verimli sonuçlar alacaksınız.  Verimli bir çalışma ortaya koyduğunuz sürece sizin için mutlaka orta ve uzun vadede umut veren bir meslek olmaya devam edecektir. Bu sektörde global oyuncaların da olduğunu varsayarsak yabancı yatırımcıların bir ülkeye girişi 1yıl, 2yıl, 5yıl, 10 yıl gibi vadeler değildir. Bunun sebebi yaşadığımız çağda teknolojinin ve ulaşımın çokça gelişmiş olmasıdır.  Bu yüzden global şahısları da göz önünde bulundurmalı ve kendinizi ona göre geliştirmelisiniz. Gelişmediğiniz takdirde aynı yerde sayar ve ileriyi görmeniz zor olur. Buda sigortacılık sektöründe sizi rakiplerinizin gerisinde bırakacaktır. Geride kalmak istemiyor ve verimli sonuçlar almak istiyorsanız sürekli gelişim halinde olmalısınız. Bu sektör bireylerin koruma bilicini kazanabileceği ve kurumların da risklerini yönetebilmek için kadraj olabileceği çok önemli bir sektördür. Bu durumun dünyada çok şekilde örnekleri mevcuttur. 

Bifiyatla web sitesinde tüm sigorta kollarıyla ilgili (konut sigortası, tamamlayıcı sağlık sigortası, dask, kasko vb) mevcut bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sigorta

aile poliçesiaile sigortasıbebek sigortasıDASKdoğum sigortasıişyeri sigortasıişyeri sigortası teminatlarıişyeri sigortası ücretkaskokonut sigortası yaptırmaközel sağlık sigortasısağlık sigortasısigortatamamlayıcı sağlık sigortasıTRAFİK SİGORTASIyabancı sağlık sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir