Doğum Yapacak Anneye Ne Hediye Alınır?


Yeni doğum yapacak pek çok annenin temel ihtiyaçları önceden hazırlanır. Bazı anne adayları ise doğum yapacaklarını baby shower partisiyle ilan ederler. Bu partiden önce anne ve bebeğin ihtiyaçları bir liste halinde hazırlanır ve davetlilere gönderilir. Konuklar bu listeden hediyeler alarak anne ve bebeğin ihtiyaçlarını giderirler. Fakat pek çok anne adayı böyle bir parti yapmayı tercih etmez.

Peki anne adayımıza ya da yeni doğum yapan anneye hediye seçerken nelere dikkat etmeliyiz, neler almalıyız? Bu yazımızda işinize yarayabilecek fikirlere yer verdik.

Bebek Bakım Kitabı

Hele ki ilk kez doğum yapacak bir anne için en gerekli yardımcılardan biridir. Anne adayları doğumdan önce bir çok araştırma yapsa da muhakkak bu kitaptan edinebilecekleri bilgiler vardır.

Anne Sütü Arttırıcı Gıdaların Olduğu Bir Sepet

Çoğu annenin doğum yaptıktan sonra sütü az gelebilir. Bebek gelişiminde en önemli şey anne sütüdür. Bebeğin gelişimi için annemizin sütünü destekleyici gıdalardan bir sepet yapabilirsiniz.

  • Ev yapımı içecekler
  • Sütlaç gibi az şekerli ve şerbetsiz tatlılar
  • Yulaf
  • Balık
  • Hurma, incir
  • Çemen otu
  • Tahin
  • Kuru meyveler
  • Rezene vs.

Lohusa Kıyafetleri

Pek çok annenin doğumdan önce bebekleri için hemen hemen her şeyi düşündüğünden bahsetmiştik. Peki ya annemiz?

Yenidoğan Sepeti

Sepetimizi alalım ve içine bebeğimizin ihtiyacı olan malzemeleri dolduralım! Tatlı oyuncaklar, bebek bakım yağları, küçük tatlı çoraplar, emzik, biberon, ıslak mendil ve zıbın gibi malzemeler bizim önerimiz. Siz başka şeyler de ekleyebilirsiniz. Gerisi sizin hayal gücünüze kalmış 🙂

Bebek Dönencesi

İhtiyaçlar alınmıştır, biz başka bir hediye arıyoruz diyenler için fiyat seçenekleri geniş bir skalaya sahip bir oyuncak “dönence”. Bebeğimizin rahatça uykuya dalması, anne ve babamızın da rahat bir nefes alması için eşsiz bir hediye.

Doğum Sigortası

Yeni doğan bebek sağlık sigortası; doğumdan sonra ortaya çıkabilecek sağlık problemleri karşısında özel hastanelerden uygun ücretler karşılığında yararlanabilmenize imkân sağlayan önemli bir sigorta türüdür.

Bebeğin doğduğu tarihten sonraki ilk 15 günde ailenin özel sağlık sigortasına bu teminatı ekletmesi gerekir. Bebeğin doğumundan sonraki 15 günde poliçe kapsamına eklenmesi durumunda bebek doğuştan yenileme garantisi elde eder.

Yeni doğan bebek sigortası, bebeğin doğumundan sonra başlar.

Bir anneye doğum sigortası almak sadece sizin aklınıza gelecek eşsiz bir hediye olacaktır 😉

SigortaYaşam Tarzı

aileanne bebekbebekbifiyatlaDASKdoğum sigortasıhediyekaskokonut sigortasısağlık sigortasıtamamlayıcı sağlık sigortasıyenidoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir