Yeni Ford focus’u tanıyor muyuz?


Focus yıllardır Ford’un en çok tercih edilen modelleri arasında yer almaya devam etmektedir. Keskin hatları, dinamik tasarım çizgileri ile dikkatleri üstüne çekmekte.

Sahip olduğu yeni teknolojiler ve gelişmiş sürücü destek sistemleri ile geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Şerit Hizalama Sistemi ve Geliştirilmiş Otomatik Park Sistemi gibi teknolojilerle konfor ve güvenlik ön planda tutulmaktadır. Akıllı sistemler ile aracın fren yapmasına, hızlanmasına ve hatta direksiyonun kumanda edilmesine de yardımcı oluyor. Mesela, yaya ve bisikletli algılama, özellikli çarpışma önleme yardımcısı olası bir riskte sürücüyü uyarıyor ve zamanında tepki verilmezse sürücü yerinize fren yapıyor. Sürüş konforu ve güvenliği açısından bir diğer güzel özellik Türkçe sesli komut özelliğine sahip olan SYNC 3 Araç İçi Bilgi ve Eğlence Sistemi. Bu sistem telefon konuşmalarını ve otomobildeki eğlence sistemi kontrollerini elinizi direksiyondan çekmeden yapmanızı sağlıyor.

Geniş iç hacmi ile baş, omuz ve diz mesafeleri genişletilmiş, hem ön kısımda hem de arka yolcu bölümünde oldukça rahat bir alan oluşmaktadır. Arka yolcu bölümünde yer alan koltukların 60/40 düzeyinde katlanabilir olması ya da istendiğinde tamamen yatırılabilmesi taşınacak eşyalar için geniş bir alan oluşmaktadır. En güzel ayrıntılarından biri ise taban yüksekliği ayarlama özelliği sayesinde taban sıfırlandığında büyük bir eşya saklama alanı oluşmaktadır. Motor özelliklerine baktığımız zaman dizel motorlarda 1. EcoBlue 95 ve 120 beygir güç üretirken 2.0 EcoBlue motor 150 beygir güç sağlıyor. 2.0 EcoBlue seçeneğinde 8 ileri otomatik şanzıman mevcut. 1.5 EcoBlue modelde 8 ileri otomatik ve 6 ileri manuel şanzıman seçeneği vardır.

Benzinli motorlarda ise 1.0 EcoBoost motorda 85, 100 ve 125 beygir güç üreten üç farklı versiyon sunuluyor. 1.5 EcoBoost motor ise 150 ve 182 beygir güç üreten iki farklı seçenek ile satılmaktadır.

Son olarak aracınız için zorunlu trafik sigortası ve kasko yaptırırken alanında uzman kişilerden oluşan
ekibi ile size 7/24 yardımcı olabilecek www.bifiyatla.com görüşerek kendinize en uygun
sigortayı seçebilirsiniz.

TeknolojiYaşam Tarzı

araba incelemesiaraba markalarıaraba modelleriaraba nasıl seçiliraraç incelemearaç sigorta sorgulamaaraç sigortasıDASKdeprem sigortasıeco boostecoboostfocusfordford focusford fokusford incelemeiş yeri teminatlarıişyeri sigortası fiyat alkaskokasko değer listesikasko fiyat alkasko sorgulamakasko teklifsedan araçlarsigorta fiyat alsigorta teklifsigorta teklif altamamlayıcı sağlık sigortasıTRAFİK SİGORTASItrafik sigortası sorgulamayeni ford

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir