YULAF MASKESİ


IŞILDAYAN BİR CİLT İÇİN YULAF MASKESİ, AKNE KARŞITI MASKE TARİFİ

Her ne kadar başlıkla akneler için olduğunu belirtsek de yulafın hem genel sağlığımıza hem de cildimize olan faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok. Yulaf en sağlıklı tahıl türlerinden biridir, ayrıca glüten içermemesi ile de birçok glüten alerjisi olan insan için oldukça kıymetli bir tahıl alternatifidir. Besin değeri çok yüksek, lif bakımından da zengin olan yulaf kalp sağlığınızı korur, sindirim sistemi ile kan şekeri ve kolesterol seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. Ayrıca, bu yazının da konusu olduğu üzere yulaf, daha sağlıklı bir cilde sahip olmanız da önemli bir rol oynar.

Egzama dahil birçok cilt problemine iyi geldiği ve hipoalerjenik olduğu düşünülen yulaf, kozmetik sektöründe birçok farklı cilt bakım ürününde de kullanılmaktadır. Ayrıca güzel ve sağlıkla ışıldayan cildin temel maddesi olan amino asitler bakımından da olukça zengin olan yulaf cildinizin yapısını korumak ve hasarlı hücreleri onarmak için çok önemlidir.

Peki, en önemli ve en inatçı cilt sorunlarından biri olan sivilceli akneli cilt için yulafın bu cilt onarıcı özelliklerinden nasıl faydalanabiliriz?

Sivilceler ergenlik dönemi ile çıkmaya başlayan ve bazı durumlarda ileriki yaşlarda da devam eden bir cilt sorunudur. Her şeyden önce unutulmamalıdır ki aknelerinizin sebebi dengesi bozulan hormonlarınız olabilir. Bunun için ilk yapmanı gereken sağlığınızı önemsemeniz ve bir dermatolog görüşmenizdir. Özel sağlık sigortaları ve tamamlayıcı sağlık sigortaları için sitemiz Bifiyatla ‘dan bilgi alabilir ve sağlık sigortanızı hemen yaptırabilirsiniz.

Gelelim akne sorunumuz için evde yulaf ile neler yapabileceğimize.

Yulaf ve Çay Ağacı Yağı içeren Akne Karşıtı Maske Tarifi

Çay ağacı yağının antienflamatuvar özelliği ile akne ve cilt enfeksiyonlarını hızlıca iyileştirebilirsiniz.

  • 2 yemek kaşığı yulaf
  • Yarım yemek kaşığı limon suyu
  • 4 ila 6 damla çay ağacı yağı
  • 2 yemek kaşığı ham bal

Yulafın lapa kıvamı onu ciltteki ölü derilerin uzaklaştırılması için mükemmel bir madde haline getirir.  Yüzünüzdeki ölü deriyi temizleyerek, tıkanan gözeneklerinizi açmaya yardımcı olur ve akne oluşumunun önüne geçer.

Çay ağacı yağı ise akneye sebep olan bakterilerin öldürülmesinde etkilidir. Bal, cildinizin kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlayacaktır. Limon ise içinde bulundurduğu vitaminler ile cildinizi aydınlatır. Çok hassas bir cildiniz varsa limonu bu tariften çıkarabilirsiniz.

Bu maddelerden herhangi birine alerjiniz varsa lütfen kullanmayın, ayrıca her zaman maske tariflerini önce yüzünüzün küçük bir kısmında denemeyi unutmayın.

Sağlıkla kalın, ışıldayan bir ciltle kalın! Bifiyatla.

Ana KategoriSağlıkYaşam Tarzı

alerjik rinitanemi nedirankilozan spondilitanksiyete bozukluğuanksiyete bozukluğu nedirapandisit belirtileriaraç sigorta sorgulamaaraç sigortasıastım belirtileriatopik dermatitbağırsak kanseri belirtileriBasurbasur belirtileribasur nedirbasur tedavisibehçet hastalığıbel soğukluğu nedirbelirtileribereket sigortabipolar nedirböbrek ağrısıböbrek taşıböbrek yetmezliği belirtileriboğaz ağrısıcilt kanseriÇölyakçölyak hastalığıçölyak hastalığı nedirCüzzamdask hesaplamadask poliçe sorgulamadask sorgulamadisleksi nedirdiyabet nedirel ayak hastalığıEndometriozisepilepsi nedirfmf hastalığıFrengigece yanığıgırtlak kanserigırtlak kanseri belirtileriGuatrguatr belirtileriguatr nedirgut hastalığıHaşimatoHemofilihiv belirtileriiltihaplı romatizmainfluenza nedirinsülin direnciİshalKabakulakkalp yetmezliğikansızlık belirtilerikaskokasko değerkasko değer listesikasko sorgulamakelebek hastalığıkolon kanseri belirtilerikronik hastalıklarkronik hastalıklar nelerdirkurdeşen nedirlyme hastalığıMASKEMenenjitmenenjit nedirmide kanserimide kanseri belirtilerimiyom nedirms hastalığıms hastalığı nedirnöroloji nedirOsteoporozözel sağlık sigortasıpandemi nedirpanik atak nedirpankreas kanseriPeriodontolojirahim ağzı kanserirahim kanserirahim kanseri belirtileriReflüreflü belirtilerireflü nedirrenk körlüğüsafra kesesisafra kesesi taşısağlık sigortasısara hastalığısbm teklifsbm teklif alseboreik dermatitsedef hastalığışeker hastalığışeker hastalığı belirtileriserebral palsiserebral palsi nedirsigortasigorta şirketlerisigorta sorgulamasigorta teklifSirozsiroz nedirşizofren nedirsıtma nedirSKIN MASK Epilepsisolunum sistemiSovtajtamamlayıcı sağlık sigortasıTRAFİK SİGORTASItrafik sigortası sorgulamaTüberkülozüroloji nedirVarikoselVarisverem nedirvertigo belirtilerivertigo nedirzatürrezatürre belirtilerizatürre nedirzona nedirzorunlu trafik sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir